Oszibarack: mimo kłopotów idziemy do przodu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 12:00
Wrocławska grupa znalazła się na zakręcie, wydanie nowej płyty zbiegło się z odejściem z zespołu dotychczasowej wokalistki Patrycji.
Audio

Wydany pod koniec ubiegłego roku album "40 surfers waiting for the wave" to dla Oszibarack dzieło w pewnym sensie przełomowe, nie tylko ze względu na zmianę brzmienia i przesunięcie akcentu z avant-popowej miękkości w kierunku  punk rockowego pazura, ale też z powodu zmian w składzie. Już w trakcie nagrań grupę opuścił perkusista Zmazik, zaś po jej ukończeniu z zespołu odeszła dotychczasowa wokalistka Partycja.

- W życiu dzieje się tak, że czasami grupa artystów w pewnym momencie spogląda w innym kierunku i to zaczyna się rozjeżdżać. Prywatnie Patrycję uwielbiamy i zawsze tak będzie, ale w tym momencie musimy skoncentrować na przyszłości zespołu – mówił w Czwórce Agim Dżeljilji.

Pomimo tych personalnych zawirowań Oszibarack nie zamierzają składać broni. Sekcję rytmiczną grupy wzmocnilii uznani perkusiści w osobach Jana Młynarskiego oraz Manolo Albana Juareza. - Wokalnie na koncertach wspiera nas Kasia Piszek. Punktem newralgicznym będzie to, jak zabrzmią nowe piosenki, jaka będzie energia. Bo zespół Oszibarck to nie tylko muzyka, ale też pewna wspólna energia ludzi – tłumaczył rozmówca Kuby Kukli.

Więcej na temat aktualnej sytuacji w zespole Oszibarack w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Czytaj także

Dziś rusza machina polskich Oskarów - także w internecie!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 10:00
- To jest jedyne tego typu podsumowanie rodzimego kina - mówi w Czwórce Izabela Wójcik, dyrektorka 14. edycji festiwalu Polskich Nagród Filmowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeski film Agnieszki Holland

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 14:00
- Jego śmierć się stała takim ostatnim wielkim zrywem patriotyczno wolnościowym w Czechosłowacji - mówiła w Czwórce Agnieszka Holland, która obecnie pracuje nad filmem o samobójstwie Jana Palacha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa przestrzeń dla miłośników ambitnego kina

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 21:00
Już w lutym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przejdzie metamorfozę jakiej się nie spodziewacie.
rozwiń zwiń