Elektryzująca aktorka i reżyser z zasadami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 17:00
Ona – piękna i utalentowana. On – wymagający i ambitny. Oboje są związani ze światem filmu, choć po przeciwnych stronach kamery. Zapraszamy na spotkanie z Martą Nieradkiewicz i Maciejem Ślesickim.
Marta Nieradkiewicz w filmie Płynące wieżowce
Marta Nieradkiewicz w filmie "Płynące wieżowce" Foto: mat. prasowe

Nie bez powodu dostała Nagrodę Publiczności za "najbardziej elektryzującą" rolę żeńską za Klarysę Hailsham-Brown w przedstawieniu "Pajęcza sieć" - uwodzi nie tylko urodą, ale również grą aktorską. Także za tę rolę w 2007 roku na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Już niedługo będzie można podziwiać ją w filmie "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego. Ale za nim znajdzie się na ekranach kin, Marta Nieradkiewicz wpadnie do studia Czwórki, by opowiedzieć o pracy na planie.

Jeżeli widzieliście filmy "Tato", "Sara" albo "Czarne, białe", to nazwisko Macieja Ślesickiego nie powinno być Wam obce. Reżyser, oprócz kariery produkcji filmów i seriali, jest również jednym ze współtwórców Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jak pracuje mu się z młodymi, przyszłymi reżyserami? Czy potrafi wypatrzeć "perełki” wśród swoich studentów? Jaki powinien być dobry reżyser, jakie cechy posiadać? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć podczas spotkania w "EX Magazine" - w sobotę, 31 sierpnia po godzinie 16.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kalita. Człowiek, który urodził się, by zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 10:00
Przyznał w Czwórce, że całe jego jestestwo oddane jest sztuce. – Nie przypuszczałem, że teatr będzie zajmował w moim życiu aż tak ważne miejsce, ale tak jest. Poświęcam mu 100 proc. czasu – mówi Marek Kalita w "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Semantik Punk to dowód, że rewolucja się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 10:00
Zmienili nazwę i zdobywają świat, choć ich muzyce daleko do przebojowego popu. W czym tkwi sekret Semantik Punk, że chwili ich nawet człowiek odpowiedzialny za brzmienie Sepultury i Korna?
rozwiń zwiń