Joanna Kulig: mam dość pytań o nagość

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 15:04
Ze względu na seksapil bywa porównywana do Katarzyny Figury. Z gwiazdą polskiego kina łączy ją też to, że dość wcześnie rozpoczęła zagraniczną karierę. O swoim nowym filmie, w którym zagrała u boku Ethana Hawke'a i Kristen Scott Thomas, Joanna Kulig opowiedziała w Czwórkowym "Ex Magazine".
Audio
Joanna Kulig w studiu Czwórki
Joanna Kulig w studiu CzwórkiFoto: Aurelia Chmiel

"Kobieta z piątej dzielnicy” to kolejna, po polsko-francuskim "Sponsoringu”, międzynarodowa produkcja, w której będziemy mogli zobaczyć Joannę Kulig . Film wchodzi do polskich kin już 28 września. Aktorka wcieliła się tym razem w rolę kelnerki w podrzędnym paryskim hotelu, romansującej z pogubionym życiowo pisarzem, granym tu przez Ethana Hawke'a.

- Moja bohaterka jest Polką, ma męża, którego nienawidzi, jest po studiach literaturoznawczych i ugrzęzła w dziwnej sytuacji, w obcym kraju - opowiadała w audycji. Jej nową znajomość w filmie komplikuje fakt pojawienia się demonicznej Margit (Kristin Scott Thomas).

Role trudnych, epatujących erotyzmem kobiet stają się powoli specjalnością tej młodej aktorki, choć, jak sama przyznała, aspekt fizyczny czasami przesłania dziennikarzom prawdziwą wartość jej pracy. - Przy okazji filmu "Milion dolarów" zjeżyłam się, kiedy do jego promocji użyto mnie w roli nowej seks bomby, następczyni Katarzyny Figury. Z kolei po "Sponsoringu" wszędzie pytano mnie o rozbierane sceny - opowiadał gość Uli Kaczyńskiej. - Po 80. wywiadzie na ten temat odechciało mi się rozmawiać o nagości... - wyjaśniała.

Na szczęście uroda Joanna Kulig nikomu nie przesłania jej talentu. Przez wielu krytyków i fanów kina jest ona uznawana za jedną z najzdolniejszych aktorek swojego pokolenia. Paradoksalnie tym, co pchnęło artystkę w kierunku sceny i kamery, była jej muzyczna pasja. Wielu po raz pierwszy miało okazję podziwiać Joannę Kulik w programie "Szansa na sukces".

Więcej na temat drogi Joanny Kulig do aktorstwa dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Odważnie o kobiecej cielesności

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 14:49
- "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej opowiada o problemach z kobiecą seksualnością. Film ten pokazuje trudny temat w sposób subtelny - mówiła w "Trójkowo, filmowo" Joanna Kulig, odtwórczyni roli Alicji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żywiołowa Polka w piątej dzielnicy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 13:01
Po roli w "Sponsoringu", gdzie gra u boku Juliette Binoche, Joanna Kulig wzięła udział w kolejnym międzynarodowym projekcie. Tym razem partnerują jej Ethan Hawke oraz Kristin Scott Thomas!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Kulig: nie mogłam utożsamić się z prostytutką

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 13:57
Jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia opowiedziała w Czwórce o swojej brawurowej roli dziewczyny do wynajęcia we francuskojęzycznym filmie "Sponsoring".
rozwiń zwiń