Kto był najlepszym królem? Wyjątkowy plebiscyt Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2025 17:57
W piątek o poranku zapraszamy do Czwórki, gdzie porozmawiamy z Michałem Przeperskim z Muzeum Historii Polski o plebiscycie na Króla Tysiąclecia Polski. Następnie gościem audycji będzie raper W.E.N.A., który opowie o mającym premierę 23 maja krążku "Wytrych". Na ostatni "Poranek Czwórki" przed weekendem zaprasza Numer Raz.
Szczerbiec - miecz koronacyjny królów Polski
Szczerbiec - miecz koronacyjny królów PolskiFoto: Shutterstock

Podróże stały się - przynajmniej częściowo - pogonią za kadrem doskonałym. Na początku "Poranka Czwórki" Marta Hoppe opowie o najbardziej fotogenicznych miejscach na świecie, a także do którego z nich mamy najbliżej.

Następnie u Numera Raza pojawi się Michał Przeperski z Muzeum Historii Polski. Porozmawiamy o tym, co wiemy i czego nie wiemy o królach Polski w związku z ogólnopolskim plebiscytem na Króla Tysiąclecia. Konkurs został ogłoszony przez wcześniej wspomniane muzeum z okazji 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Każdy ma szansę na oddanie głosu na najlepszego polskiego władcę spośród aż 28 monarchów. Ogłoszenie wyników nastąpi w lipcu podczas wydarzenia historycznego "Uczta u Chrobrego", które odbędzie się na warszawskiej Cytadeli.



Na koniec "Poranka Czwórki" w naszym studiu pojawi się raper W.E.N.A. Michał Łaszkiewicz w dniu premiery swojego najnowszego albumu przedstawi słuchaczom krążek "Wytrych". Singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór "Dziecko", na którym usłyszeć można również głos mamy artysty.

***

Na audycję z cyklu "Poranek Czwórki" w piątek (23.05) o godzinie 7.00 zaprasza Michał "Numer Raz" Witak.

kajz

Czytaj także

Pablopavo o muzyce i książkach: ja się nie lubię nudzić

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2025 16:47
Pablopavo zaprezentował w Czwórce w swój najnowszy singiel "Styl warszawski", który zapowiada nowy album Pablopavo i Ludzików. Utwór nawiązuje do klasyki hip-hopowej z lat 90. W audycji Paweł Sołtys zdradził nam swoje plany wydawnicze, zarówno muzyczne, jak i literackie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

DZIARMA o programie "Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2025 12:56
W dniu premiery pierwszego sezonu hip-hopowego talent show "Nowe Rozdanie: Rhythm + Flow" produkcji Netfliksa Czwórkowe studio odwiedziła DZIARMA, jedna z jurorek programu. Czego można spodziewać się po poszukiwaniach nowej gwiazdy polskiej rap sceny?
rozwiń zwiń