Marlena Maląg o "Wolontariacie ozdrowieńców": chodzi o to, abyśmy się solidaryzowali

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 07:42
- Wszystkie osoby, które przeszły koronawirus, mogą zgłaszać się poprzez stronę wspierajseniora.pl - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z szefową MRiPS Marleną Maląg zachęcał we wtorek ozdrowieńców do wolontariatu w domach pomocy społecznej. Podkreślał, że osoby starsze potrzebują szczególnego wsparcia, bo dla nich załatwienie codziennych spraw jest poważnym problemem, a czasem może być też zagrożeniem życia.


duda 1200 pap.jpg
"Pandemia to dla nich szczególnie trudny czas". Prezydent apeluje o pomoc dla seniorów

W "Sygnałach dnia" Marlena Maląg mówiła, że jest to "bardzo cenna inicjatywa pana prezydenta", a wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem w konkretnym DPS mogą się zgłaszać się poprzez stronę wspierajseniora.pl Link otwiera się w nowej karcie przeglądarki, który jest przekazywany systemem CAS do wybranego domu pomocy społecznej.


Posłuchaj
08:56 _PR1_AAC 2020_12_02-07-14-51.mp3 Marlena Maląg o wolontariacie ozdrowieńców: chodzi o to, abyśmy się solidaryzowali (Sygnały dnia/ Program 1 Polskiego Radia)

 

Minister podkreślała, że pomoc w DPS-ach jest bardzo potrzebna i pomaga w rozwiązaniu problemów wsparcia kadrowego.

Marlena Maląg oceniała również jako wielki sukces powstanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, który działa od kilku tygodni. Dzięki oferowanemu wsparciu, np. w postaci dostarczenia zakupów, umożliwia osobom starszym pozostanie w domu.

W Programie 1 Polskiego Radia poinformowała, że przyłączyło się do niego ponad 150 organizacji młodzieżowych. - Zdajemy egzamin z solidarności międzypokoleniowej – zaznaczyła Marlena Maląg.

Minister mówiła w "Sygnałach dnia" również o tym, że działania rządu w czasie pandemii spowodowały, że udało się ochronić miejsca pracy i nie wzrosło bezrobocie.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Grzegorz Jankowski

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 02.12.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak