Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 23 maja. Zobacz, komu będzie przysługiwał

- Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu do 23 maja prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, gdy nie będzie możliwości zapewnienia przez placówkę opieki nad dziećmi lub dorosłymi osobami niepełnosprawnymi - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zasiłek rodzina pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo

"Tworzenie nowych miejsc w żłobkach". Minister rodziny o Funduszu Odbudowy

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że głosowanie w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy będzie sprawdzianem z odpowiedzialności za Polskę. Maląg podkreśliła, że unijne środki zostaną przeznaczone m.in. dla najmłodszych dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Krajowy Plan Odbudowy przedszkole Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo rodzina pomoc

"Wsparcie służby zdrowia jest priorytetem w walce z pandemią". Ostrowski szpital z czekiem na prawie 5 mln

- Wsparcie służby zdrowia jest priorytetem rządu w walce z pandemią – mówiła w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa resortu przekazała dyrekcji tamtejszego szpitala symboliczny czek na prawie 5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg koronawirus Koronawirus w Polsce szpital służba zdrowia COVID-19 szczepienia samorząd bezrobocie

Złożenie wniosku o 500+ w kwietniu pozwoli zachować ciągłość świadczenia. Minister rodziny przypomina

Jeszcze przez kilka dni, do końca kwietnia warto złożyć wnioski o świadczenie 500+. To ważne do zachowania ciągłości jego otrzymywania. Począwszy od 2021 roku prawo do wypłaty 500+ jest ustalane na nowy okres oświadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2022 – podkreśla Marlena Maląg, minister rodziny i pomocy społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg 500+ GOSPODARKA POLSKA

"Chcemy poszerzać grono tych, którym one się należą". Marlena Maląg o świadczeniach dla osób represjonowanych

- PiS rozpoczynając swoje rządy, przywrócił godność osobom, które walczyły o to, byśmy żyli w takim kraju, w jakim żyjemy: w wolnej i niepoległej Polsce - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opozycja demokratyczna

"Takie zachowania są niegodne". Maląg o zdjęciach Kopacz po katastrofie smoleńskiej

- Każdy przedstawiciel rządu powinien być człowiekiem w pełni odpowiedzialnym i zachowywać się odpowiednio do sytuacji. Dla mnie osobiście takie obrazki są przykre. Takie zachowania są niegodne - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Ewa Kopacz Marlena Maląg społeczeństwo POLSKA

Maląg: polityka państwa musi się skupiać przede wszystkim na wspieraniu rodziny

- Rodziny odczuwają poprawę sytuacji ekonomicznej, a więc mogą decydować się na kolejne dzieci. Polityka państwa musi się skupiać przede wszystkim na wspieraniu rodziny - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina społeczeństwo pomoc pomoc społeczna Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Rusza konkurs "Po pierwsze Rodzina!". Nawet 1,5 mln zł dotacji na realizację projektu

Już jutro (9.04) rozpocznie się nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze Rodzina!" przeznaczonego dla organizacji pozarządowych. - Organizowany już po raz drugi konkurs ma na celu tworzenie przyjaznego otoczenia dla rodziny - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina dzieci