Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

PiS krytykuje realizację 100 konkretów i składa pakiet ustaw

Prawo i Sprawiedliwość wniosło do Sejmu pakiet ośmiu ustaw. Wypełniają one część zobowiązań Koalicji Obywatelskiej z kampanii wyborczej. Chodzi o sto konkretów na pierwsze sto dni rządów. To między innymi podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych, zryczałtowany sposób naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców czy wprowadzenie tzw. świadczenia babciowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Marlena Maląg Donald Tusk

Maląg: prezes NBP podejmował trafne decyzje. Przed Trybunałem powinni stanąć ci, którzy rządzili do 2015 roku

- Jeśli ktoś miałby stanąć przed Trybunałem Stanu, to ci, którzy zarządzali Polską do roku 2015. Wtedy szalały mafie VAT-owskie i nie było środków na programy społeczno-gospodarcze. Natomiast prezes Adam Glapiński wykonał bardzo dobrze swoje zadanie, strzegąc finansów państwa i wiarygodności Polski. Podejmował trafne decyzje - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Karol Gnat Marlena Maląg Adam Glapiński

Afera wiatrakowa. Minister Maląg: to próba oszukania Polaków pod pozorem pomocy

Minister rozwoju i technologii Marlena Maląg powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że propozycja nowelizacji przepisów dotyczących farm wiatrowych to próba oszukania Polaków pod pozorem pomocy. Minister nazwała skandalem próbę zmiany wspomnianych wcześniej regulacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg OZE elektrownie wiatrowe energetyka energia elektryczna Polska 2050 polityka Prawo i Sprawiedliwość Katarzyna Gójska

Rządowy program "Dobry start". Ostatni dzień naboru wniosków

W czwartek mija termin na składanie wniosków dot. rządowego programu "Dobry Start", w ramach którego można otrzymać jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko. Przysługuje ono raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rodzina szkoła Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg społeczeństwo POLSKA pieniądze

Maląg zapewnia: od stycznia 800+ na każde dziecko, a także kolejne dotacje

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że w przyszłym roku kontynuowany będzie program "Rodzina 500+", który od stycznia zmieni się w 800+ na każde dziecko. Podczas konferencji prasowej zapewniła o dalszej realizacji programu "Po pierwsze rodzina".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ 500+ 800+ Karta dużej rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

Minister Maląg podkreśla ważną rolę pracowników pomocy społecznej. "To niezwykły zawód"

"Pracownik socjalny to nie jest zwykły zawód. Praca na rzecz innych to wielkie wyzwanie, wymagające wiedzy i taktu, a także cierpliwości" - napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w liście skierowanym do pracowników pomocy społecznej z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Marlena Maląg pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej