Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

"Celem jest wyjście z pułapki demograficznej". Maląg o Strategii Demograficznej 2040

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Strategii Demograficznej 2040. Dziś o projekcie przygotowanym przez rząd rozmawiać będą samorządowcy z województwa dolnośląskiego, a w najbliższych tygodniach do rozmów o strategii rozwoju demograficznego zostaną zaproszone również organizacje pozarządowe, pracodawcy i związki zrzeszające pracowników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg rodzina Polski Ład dzieci Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej GOSPODARKA

Marlena Maląg: Strategia Demograficzna 2040 opiera się na danych, analizach i badaniach

- Dziś pokazujemy Strategię Demograficzną, szeroko ją konsultujemy. Bo Polska znajduje się w pułapce niskiej dzietności dlatego, że poprzednie rządy nie podejmowały spójnej, konsekwentnej polityki prorodzinnej - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marlena Maląg Stanisław Janecki POLSKA polityka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina Rodzina 500+ 500+ dzietność dzieci GOSPODARKA

Marlena Maląg o programie "Dobry Start": złożono już wnioski dla ok. 2 mln dzieci

- Rodzice bardzo intensywnie składają wnioski w ramach programu "Dobry Start". Na dzisiaj zostało złożonych wniosków na ok. 2 mln dzieci. Uprawnionych do świadczenia jest 4,5 mln takich osób - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci pieniądze rodzina 500+ Marlena Maląg Grzegorz Jankowski POLSKA społeczeństwo

Maląg: rodzinny kapitał opiekuńczy już staje się faktem, to kolejne miliardy złotych, które trafią do polskich rodzin

- Rodzinny kapitał opiekuńczy już staje się faktem. Po kilku miesiącach od zapowiadania ustawa będzie konsultowana i procedowana. To kolejne miliardy złotych, które trafią do polskich rodzin - powiedziała w środę w Kaliszu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Marlena Maląg społeczeństwo Polski Ład Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Kalisz

Marlena Maląg: powstaną nowe miejsca w żłobkach przy jak najniższych kosztach dla rodziców

- Niezwykle ważna jest stabilna praca, odpowiednia polityka zdrowotna i opieka nad dziećmi do lat trzech - powiedziała minister Marlena Maląg podczas spotkania z samorządowcami w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Trwają konsultacje społeczne projektu Strategia Demograficzna 2040.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg opieka nad dzieckiem rodzina społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Maląg: w ciągu ostatnich pięciu lat na nowe miejsca w żłobkach rząd przekazał ponad 2 miliardy złotych

- W ciągu ostatnich pięciu lat rząd przekazał 2 miliardy 100 milionów złotych na nowe miejsca w żłobkach - powiedziała minister Marlena Maląg podczas uroczystego otwarcia gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich w województwie wielkopolskim. Do tej placówki może uczęszczać 77 dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg dzieci Ministerstwo Rodziny rodzina społeczeństwo

Klub "Senior+" w gminie Sośnie otwarty. Maląg: seniorzy są w centrum uwagi polityki rządu

- W polityce polskiego rządu seniorzy są w centrum uwagi - powiedziała minister Marlena Maląg podczas uroczystego otwarcia klubu "Senior+" w gminie Sośnie w województwie wielkopolskim. Klub ma służyć seniorom i osobom niepełnosprawnym, a koszt inwestycji wyniósł 188 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy z rządowego programu "Senior+".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo emerytura senior Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład

NASZ WYWIAD "Dzieci są naszym kapitałem społecznym". W Warszawie trwa Zjazd Dużych Rodzin

- Do Warszawy zjeżdżają rodziny z całej Polski. Zaprosiliśmy rodziny do przywiezienia swoich lokalnych produktów, zaprezentowania lokalnych strojów, wszystko w nawiązaniu do hasła tegorocznego zjazdu "Rodzina: tradycja, inwestycja, przyszłość" - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Judyta Kruk, rzecznik Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo aktywność rodzina dzieci Mateusz Morawiecki Marlena Maląg POLSKA

"Kiedy pracujemy sercem, dzieją się wielkie rzeczy". Odznaczenia za działalność na rzecz dobra publicznego

Minister rodziny Marlena Maląg odznaczyła osoby, które wyróżniają się w działalności publicznej, ofiarnie niosą pomoc i działają charytatywnie, a także promują postawy prorodzinne i patriotyczne. - Kiedy pracujemy sercem, dzieją się wielkie rzeczy - mówiła podczas uroczystości w siedzibie resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo