Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Handel w niedzielę. Minister Maląg zwraca się do Inspekcji Pracy o wzmożenie kontroli

O przeprowadzenie przez Państwową Inspekcję Pracy wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta zwróciła się do głównej inspektor pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To już kolejne pismo Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sklepy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kontrola Marlena Maląg handel w niedzielę

Polska z drugim najniższym bezrobociem w UE. Maląg: rynek pracy jest stabilny

- Polska ma najniższe bezrobocie od 32 lat. Dziś sytuacja jest bardzo dobra, rynek pracy jest stabilny - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zastrzegła jednocześnie, że w kolejnych miesiącach spodziewane jest spowolnienie gospodarcze i możliwe, że wskaźnik bezrobocia pójdzie w górę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja Grzegorz Jankowski

Marlena Maląg: bezrobocie jest niskie, nie spodziewamy się jego wzrostu po sezonie letnim

- Niskie bezrobocie to między innymi efekt interwencji państwa i wsparcia dla firm, które w pandemii nie likwidowały miejsc pracy. Również rozwój inwestycji strategicznych przyczynił się do spadku stopy bezrobocia - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Marlena Maląg 500+ emerytura bezrobocie inflacja

"Już niemal połowa uprawnionych złożyła wniosek o świadczenie". Maląg o programie "Dobry start"

Marlena Maląg poinformowała, że "rodzice złożyli 1,5 mln wniosków o przyznanie świadczenia "Dobry start" - To niemal połowa uprawnionych do jego otrzymania - przekazała minister rodziny i polityki społecznej. Dodała, że do tej pory wypłaconych zostało niemal 290 tys. świadczeń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo obywatelskie

"Pieniędzy nie zabraknie". Marlena Maląg o programach społecznych dla rodzin i seniorów

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Chęcinach powiedziała, że na wsparcie seniorów i rodzin, polski rząd przekazuje ponad 120 mld zł. Podkreśliła, że jest to inwestycja w przyszłość rodzin, ale także podziękowanie dla seniorów. Zapewniła również, że pieniędzy na wsparcie programów społecznych nie zabraknie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg senior Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej polityka pomoc

"Utopijny pomysł". Marlena Maląg o czterodniowym tygodniu pracy

- Donald Tusk nie musi bronić 500+ przed PiS-em, raczej musi bronić go przed działaczami PO i przed samym sobą, ponieważ to oni raz chcą dawać, raz chcą zabierać. Przypomnijmy jego słowa kiedy mówił o 500+, że chętnie dałby te pieniądze dzieciom, ale nie wie gdzie one są zakopane, może w Zakopanem - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Sygnały Dnia Marlena Maląg

Rząd ostateczną decyzję o wysokości płacy minimalnej podejmie 15 września. Czy będzie inna w zależności od regionu?

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców proponuje, żeby zróżnicować wysokość najniższej pensji w zależności od miejsca zamieszkania, czyli od warunków ekonomicznych panujących w danych regionie Polski, informują media.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca wynagrodzenia zatrudnienie Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna płace pracownik pracodawcy