Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Marlena Maląg podała liczbę złożonych wniosków

Minister rodziny i polityki społecznej przekazała, że "w ciągu zaledwie trzech tygodni rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujące 386 tys. dzieci". - To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że w całym 2022 r. świadczeniem objętych ma być ok. 615 tys. dzieci - powiedziała Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dzieci rodzice społeczeństwo

Ruszył rodzinny kapitał opiekuńczy. Marlena Maląg o pierwszych wnioskach

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała we wtorek, że "rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy obejmujące ponad 372 tys. dzieci". - To ponad 60 proc. wszystkich dzieci, które mają być objęte świadczeniem w 2022 r. - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  rodzina POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg infografika Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pieniądze

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Marlena Maląg: wnioski można składać w każdej chwili

- Rodzinny Kapitał Opiekuńczy nie ma wyznaczonych okresów składania wniosków jak program Rodzina 500+. Na trzy miesiące przed ukończeniem przez dziecko roku, jeśli jest to drugie lub kolejne dziecko w rodzinie, można już składać wniosek. Obsługa tych wniosków jest całoroczna i systematyczna. I nie jest to program, który będzie tylko w tym roku, RKO jest kolejną inwestycją w rodzinę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Piotr Gociek Marlena Maląg rodzina Rodzina 500+ 500+ Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA polityka Polski Ład

POLSKI ŁAD Ruszył cykl konferencji na temat Polskiego Ładu. Maląg: chodzi o to, aby płatnicy składek mieli wsparcie

- Na rozwiązaniach Polskiego Ładu skorzysta ok. 94 proc. polskich emerytów i ok. 98 proc. rencistów - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Jeżeli chodzi o jednostki samorządu terytorialnego, to takich środków, jak te w ramach Polskiego Ładu, Mazowsze nigdy nie widziało - przekonywał z kolei wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Polski Ład ZUS

Jak stworzyć dobry klimat wokół rodzin? Marlena Maląg: ważna jest zmiana myślenia

- Najważniejsze jest to, abyśmy tworzyli dobry klimat wokół rodzin, przede wszystkim przez budowanie państwa szczęśliwych rodzin - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Ważna jest zmiana myślenia, pewnych trendów z Europy Zachodniej, które już do naszego kraju przyszły - wskazała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Magdalena Złotnicka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład rodzina społeczeństwo infografika

Minister rodziny: staramy się wprowadzać programy, które pozwolą wyjść z pułapki bezdzietności

- Polityka demograficzna państwa w ramach polityki prorodzinnej jest dzisiaj priorytetem. Staramy się wprowadzać takie programy, które pozwolą wyjść z pułapki bezdzietności - powiedziała w Kaliszu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, podkreślając znaczenie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Polski Ład polityka

POLSKI ŁAD Polski Ład jako potężne wsparcie dla emerytów

– Osoby pobierające emerytury w wysokości do 2500 zł brutto nie mają odprowadzanego podatku, tylko składkę zdrowotną. Ponad 8 mln emerytów (ok. 94 proc. wszystkich) już skorzystało z tych rozwiązań i ma więcej pieniędzy – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do założeń Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład emerytura pomoc społeczna społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Bartłomiej Graczak Trójka POLSKA senior GOSPODARKA

Marlena Maląg: w czasie pandemii na wsparcie dla seniorów przeznaczyliśmy 36 mld zł

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości sukcesywnie stwarza takie warunki, by emeryci mieli godne świadczenia. W czasie walki z pandemią koronawirusa dodatki dla seniorów - trzynasta i czternasta emerytura, waloryzacja świadczeń - to było dodatkowe 36 mld zł - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej polityka emerytura senior Marlena Maląg GOSPODARKA

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Marlena Maląg podała statystyki z pierwszych dni naboru wniosków

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że w pierwszych kilku dniach od wejścia w życie przepisów o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wnioski o świadczenie złożyła 1/4 uprawnionych rodziców i opiekunów. Jak dodała, w 80 proc. przypadków rodzice występują o świadczenie na jedno dziecko.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rodzina GOSPODARKA POLSKA Marlena Maląg

POLSKI ŁAD "Taka sytuacja więcej już się nie powtórzy". Maląg o zamieszaniu z wypłatami dla nauczycieli

Część nauczycieli i służb mundurowych otrzymało mniejsze wypłaty. Błąd nie ominął także emerytów, którzy także otrzymali mniej pieniędzy. W Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśniła wszystkie wątpliwości dotyczące Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA Polski Ład wynagradzanie nauczyciel emerytura Marlena Maląg

POLSKI ŁAD Polski Ład. Maląg: pracujemy nad korzystniejszymi rozwiązaniami dla emerytów

Jak wskazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, resort monitoruje wdrażanie Polskiego Ładu i przygląda się, jakie korekty wprowadzić. Dodała także, że rząd pracuje nad korzystniejszymi rozwiązaniami dla seniorów, których emerytury przekraczają 4 920 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej rodzina pomoc Polski Ład senior emerytura GOSPODARKA