Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Pożyczki dla przedsiębiorców. Ponowny apel minister o szybsze wypłaty w Warszawie

Najwięcej wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców rozpatrzono w woj. podlaskim (83 proc.), a najmniej w mazowieckim (41 proc.) - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Z danych resortu wynika, że w Warszawie pozytywnie rozpatrzono zaledwie 14 proc. wniosków. - Zachęcam prezydenta o nadzór nad wypłatami, aby świadczenia były jak najszybciej wypłacane - minister zaapelowała do Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka tarcza antykryzysowa Marlena Maląg Warszawa Rafał Trzaskowski

Minister rodziny: dzięki tarczy udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia

- Z naszych danych wynika, że przez pierwsze trzy tygodnie maja zarejestrowało się 73,3 tys. nowych bezrobotnych, o ponad 1 tys. mniej niż w tym samym okresie w kwietniu - poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - To oznacza, że udało się powstrzymać falę masowego bezrobocia - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg tarcza antykryzysowa bezrobocie przedsiębiorca

Miliard złotych pomocy, zaangażowanie żołnierzy WOT. Wsparcie DPS-ów w dobie koronawirusa

- W całym kraju na wsparcie domów opieki społecznej w sumie zabezpieczony jest miliard złotych, z których już ok. 380 mln zł jest przekazywanych do tych ośrodków - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Olbrzymie wsparcie płynie też ze strony żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - pomagają w dostarczaniu żywności, odkażaniu obiektów, ewentualnej ewakuacji.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce MON POLSKA Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg Mariusz Błaszczak społeczeństwo senior pomoc

Jeszcze 16,5 mln zł do wzięcia z programu Senior+. Ostatni dzień na złożenie wniosku

Czwartek, 21 maja, jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski w ramach dodatkowego naboru do tegorocznej edycji programu Senior+. - Do wzięcia jest jeszcze 16,5 mln zł na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących domów i klubów - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny senior dotacje

Wypłata mikropożyczek. Minister rodziny: zainteresowanie jest duże

- Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą odpowiedzialną w Warszawie za realizację mikropożyczek i głęboko wierzymy, że w trosce o naszych przedsiębiorców, zadanie to będzie realizowane sprawnie, tak, aby ci mali przedsiębiorcy jak najszybciej pieniądze otrzymali - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Grzegorz Jankowski tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce

Stolica nie radzi sobie z wypłatami pożyczek w ramach tarczy? Szefowa MRPiPS: dziwię się prezydentowi Warszawy

- Dziwię się, jako były samorządowiec, panu prezydentowi miasta stołecznego Warszawy, ponieważ limit środków, który został przydzielony dla stolicy to 100 mln zł. Złożono 98 tys. wniosków o pożyczki, a zrealizowano niespełna 6 tys. - mówiła o realizacji finansowania w ramach tarczy antykryzysowej minister Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski tarcza antykryzysowa Marlena Maląg

III etap odmrażania gospodarki. Marlena Maląg: najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo

- Warunki korzystania z restauracji czy kawiarni są głęboko przez nas przemyślane. W ten sposób, abyśmy korzystając z tych miejsc, sami byli bezpieczni - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do kwestii III etapu odmrażania gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce przedsiębiorca

Minister rodziny: program Senior+ cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

W ramach dodatkowego naboru wniosków o wsparcie z programu Senior+ na lata 2015-2020 samorządy mogą ubiegać się jeszcze o środki na tworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. - Do rozdysponowania jest 16 i pół miliona złotych - mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg społeczeństwo senior rodzina Ministerstwo Rodziny

Marlena Maląg: udało się uchronić 3 mln miejsc pracy. Intensywna praca urzędów

Dzięki pomocy udzielanej przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej udało się do tej pory ochronić ponad 3 miliony miejsc pracy - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że wnioski kierowane przez przedsiębiorców i pracowników obsługiwane są w dużej mierze przez urzędy pracy, co oznacza wzmożone działania urzędów w ostatnim czasie.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg tarcza antykryzysowa firma

"Analizujemy rozszerzenie tarczy antykryzysowej". Maląg zapowiada dalszą pomoc dla przedsiębiorców

- Zależy nam na ochronie możliwie wielu miejsc pracy, dlatego analizujemy wprowadzenie kolejnych instrumentów do tarczy antykryzysowej - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że tarcza ta powstała, by chronić polską przedsiębiorczość.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej tarcza antykryzysowa Rząd RP przedsiębiorca pomoc POLSKA