Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Rusza konkurs "Po pierwsze Rodzina!". Nawet 1,5 mln zł dotacji na realizację projektu

Już jutro (9.04) rozpocznie się nabór wniosków do konkursu "Po pierwsze Rodzina!" przeznaczonego dla organizacji pozarządowych. - Organizowany już po raz drugi konkurs ma na celu tworzenie przyjaznego otoczenia dla rodziny - podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina dzieci

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przedłużony. Do tej pory o pomoc poprosiło około 40 tys. osób

Resort rodziny i polityki społecznej przedłużył działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca roku. Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, osoby starsze, które pozostają w domu ze względu na szczególną sytuację pandemiczną, wciąż mogą zgłaszać prośby o pomoc, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11.
Zobacz więcej na temat:  senior Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg POLSKA społeczeństwo

Pięć lat programu "Rodzina 500+". Marlena Maląg: te środki pozwalają spełniać marzenia

- Program "Rodzina 500+" przyczynił się do podniesienia godności polskiej rodziny, te środki pozwalają spełniać marzenia - mówiła minister Marlena Maląg. Dodała, że w Nowym Polskim Ładzie zostaną przedstawione kolejne rozwiązania wspierające rodziny. Marlena Maląg uczestniczyła w debacie zorganizowanej z okazji pięciolecia rządowego programu.
Zobacz więcej na temat:  500+ GOSPODARKA Marlena Maląg POLSKA Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Rodzina 500+ społeczeństwo program 500+

Marlena Maląg: tylko przestrzegając obostrzeń będziemy w stanie przerwać łańcuch zakażeń

- Dzisiaj priorytetem jest walka z trzecią falą pandemii. Dbajmy o swoich najbliższych. Tylko poprzez przestrzeganie obostrzeń jesteśmy w stanie przerwać ten złowrogi łańcuch zakażeń - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Maląg: będzie przysługiwał na dotychczasowych zasadach

- Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju i rozszerzenie obowiązujących obostrzeń Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zasiłek rodzice dzieci

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów przedłużony. Maląg: widzimy potrzebę nieustannego niesienia pomocy

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów do końca 2021 r., jednak nie dłużej niż do czasu utrzymującej się w kraju epidemii - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia senior pomoc społeczeństwo

"Szczepionka to jedyna szansa na powrót do normalności". Marlena Maląg apeluje do seniorów

- Dane, które wczoraj przez EMA zostały potwierdzone, tak naprawdę wskazują, że szczepienie jest jedynym możliwym wyjściem, powrotem do normalności, przede wszystkim zapanowaniem nad III falą pandemii. Dlatego ja bym zaapelowała do państwa: szczepmy się, bo to jest jedyna możliwość powrotu do normalności - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Marlena Maląg szczepienia szczepionka pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Minister rodziny: polska gospodarka przygotowana na powrót do stanu sprzed pandemii

Minister Marlena Maląg powiedziała, że polska gospodarka jest przygotowana, by po walce z pandemią koronawirusa szybko powrócić do stanu sprzed pandemii. - Dzieje się tak między innymi dzięki wsparciu udzielonemu przedsiębiorcom dla ratowania miejsc pracy, wynoszącemu 200 miliardów złotych - przypominała na briefingu prasowym szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce epidemia Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej