Hetman: sprawę Funduszu Sprawiedliwości oceni prokuratura i sąd

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2024 10:02
- Nie tylko z informacji pana dyrektora Tomasza Mraza wiemy, że to, w jaki sposób politycy Zbigniewa Ziobry, z nim na czele, wykorzystywali Fundusz Sprawiedliwości, to była zwyczajna patologia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Krzysztof Hetman.

W środę były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości Tomasz Mraz pojawił się na posiedzeniu sejmowego zespołu do spraw rozliczeń PiS. Mówił między innymi, że ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister Marcin Romanowski informowali niektóre podmioty startujące w konkursach o pieniądze z Funduszu o tym, że konkurs zostanie ogłoszony i jakie będą jego warunki. Zbigniewa Ziobrę nazwał "głównym decydentem" w tej sprawie.

Suwerenna Polska - partia Zbigniewa Ziobry - wystosowała w odpowiedzi na te zarzuty oświadczenie, w którym stwierdzono, że "Wiarygodność Mraza, który »przytulił się« do Romana Giertycha, jest taka sama jak Szmydta, innego »sygnalisty« Platformy, który uciekł na Białoruś".

Krzysztof Hetman: prokuratura i sąd zbadają sprawę Funduszu Sprawiedliwości

W Programie 1 Polskiego Radia sprawę komentował polityk PSL Krzysztof Hetman. - Nie tylko z informacji pana dyrektora wiemy, że to, w jaki sposób politycy pana Ziobry, z nim na czele, wykorzystywali Fundusz Sprawiedliwości, to była zwyczajna patologia - powiedział.

Na uwagę, że Zbigniew Ziobro odżegnuje się od decyzji podejmowanych przez Mraza w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, Krzysztof Hetman stwierdził, że to będzie musiał zbadać prokurator, a potem zapewne także sąd.

- Słowa pana dyrektora przeczą temu, co mówi pan Ziobro - podkreślił Hetman.

Poseł PSL dodał, że koalicja rządząca "obiecała rozliczenie poprzedniej ekipy" i "małymi kroczkami" zmierza do tego celu.

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
19:01 PR1 [STUDIA]S4_(PCM) 23 maj 2024 08_15_01_for_media.mp3 Krzysztof Hetman: małymi kroczkami, konsekwentnie zmierzamy do celu, jakim jest rozliczenie PiS-u ("Sygnały dnia" / PR1)

* * *

Audycja: Sygnały dnia

Prowadziła: Sylwia Białek

Gość: Krzysztof Hetman (PSL)

Data emisji: 23.05.2024

Godzina emisji: 8.15

jmo/kormp