Green Roots zagra koncert w radiowej Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 12:51
W poniedziałek (1 października) w radiowej Czwórce wystąpi zespół Green Roots, wyróżniony podczas konkursu "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festiwal 2018. Muzycy będą gośćmi DJ Makena w audycji "Strefa Dread".
Green Roots
Green RootsFoto: mat. pras.

koncert festiwal 1200.jpg
Czwórka Reggae Contest!

Większość członków Green Roots pochodzi z Kluczborka, od lat znanego jako stolica polskiego reggae. Obecnie muzycy mieszkają i tworzą we Wrocławiu. Grupa zadebiutowała na Stolica Reggae Festiwal w ubiegłym roku, a w tym roku zagrali na Ostróda Reggae Festiwal, gdzie wzięli udział w "Czwórka Reggae Contest" i zdobyli wyróżnienie. Niedawno premierę miała ich pierwsza EP-ka "Sinking Ship".

- Gramy muzykę, która wyraża nasze zaniepokojenie stanem rzeczywistości, która otacza nas każdego dnia. Naszą inspiracją jest jamajskie roots reggae, któremu staramy się nadać współczesny charakter  i brzmienie. Całość dodatkowo otaczamy przestrzenią i harmonią pochodzącymi z dubu, którego elementami przesiąknięta jest nasza twórczość. Bez względu na wszystko, wysyłamy pozytywny przekaz w świat, a nasze koncerty są pełne energii, którą chcemy przekazać – mówi Łukasz Kiebel, gitarzysta i współzałożyciel zespołu.


Mesajah Ostroda 1200.jpg
Czwórka na Ostróda Reggae Festival! Sprawdź, co się działo

Koncert Green Roots w audycji "Strefa Dreadrozpocznie się o godz. 22.00. Gospodarzem wieczoru będzie Mirosław "Maken" DzięciołowskiWystęp w radiowej Czwórce to nagroda w Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival 2018.

- Możliwość zagrania tego koncertu to dla nas duże wyróżnienie. Szczególnie, że w Czwórka Reggae Contest brało udział aż 24 wykonawców. Wiele lat pracowaliśmy na tę możliwość, a ponieważ nasza muzyka niesie świadomy przekaz zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy odbiorców. Na koncercie zagramy utwory z nadchodzącego albumu, którego wydanie planujemy na przyszły rok – podsumowuje Łukasz Kiebel.

Czwórka zaprasza do słuchania audycji 1 października br. o godz. 22.00 na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio. Redakcja zaplanowała także streaming video na fanpage Czwórki https://pl-pl.facebook.com/czworka/

mat. pras./ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Steel Pulse powracają na Ostróda Reggae Festival

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 23:00
Wystąpili w Polsce już dwukrotnie, teraz powracają na Ostróda Reggae Festival. Maken rozmawiał z Davidem Hindsem, wokalistą i liderem brytyjskiej gwiazdy roots reggae Steel Pulse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na Ostróda Reggae Festival! Sprawdź, co się działo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:23
W tym roku reggae znów zabrzmiało w Czerwonych Koszarach. Podczas Ostróda Reggae Festival nie zabrakło Czwórki.
rozwiń zwiń