Łąki Łan "Armanda" płytą tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 20:00
Wodnik Szuwarek poszedł do lamusa kiedy polska młodzież poznała Łąki Łan. Trzy płyty, szalone koncerty i wierni fani stanowią o wyjątkowości grupy powykręcanych owadów. Ich dziecko nazywa się "Armanda".
Audio
  • O nowej płycie Łąki Łan opowiada w "Czterech gramach"
Armanda formacji Łąki Łan
"Armanda" formacji Łąki ŁanFoto: materiały prasowe

Muzyka na "Armandzie" jest eklektyczną opowieścią, tak jak eklektyczny jest Łąki Łan.To podróż przez wrażliwość każdego z tych indywidualistów, których łączy przyjaźń, podobna wrażliwość muzyczna i prawdziwość przekazu.

Materiał został nagrany, w większości ,"na setkę" w legendarnym vintage'owym studiu z lat 70., które mieści się w polskich górach. Zespół podkreśla tym samym swój live'owy klimat oraz spontaniczność procesu tworzenia. Magiczna aura miejsca przełożyła się na inspirowane naturą, onomatopeiczne teksty oraz zespołową jedność. Pełna analogowych jak i bardzo współczesnych brzmień, przestrzennych muzycznych pejzaży, elementów electro, synth popu, okraszona odrobiną reggae, p-funku i muzyki tanecznej lat 90. To wszystko sprawia, że zespół Łąki Łan wymyka się wszelkim definicjom, a płyta przenosi słuchaczy w inny wymiar, o krok dalej, w kosmos możliwości, szczerości, miłości, energii witalnej i po prostu dobrej muzyki. Za produkcję odpowiadają między innymi Bartek Królik i Marek Piotrowski (występujący w zespolę pod pseudonimami: Cokictoklo i Jeżuś Marian), którzy znani są również jako współzałożyciele projektu Sistars czy producenci ostatniej płyty Agnieszki Chylińskiej.

Posłuchaj, co o płycie muzycy opowiadali w audycji i zobacz jak przebiegła ich wizyta w studiu Czwórki.

LISTA UTWORÓW:
1. Łan Pała
2. Lovelock
3. Dziadarap
4. Łan For Me
5. Infinite
6. Pompeje
7. Sundown
8. Jamin’
9. Pleń
10. Armanda

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na jam sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi.  Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest  jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Płyta pod patronatem Czwórki!!!

Czytaj także

Łona i Webber zagrali w Czwórce! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:15
Jeden z najlepszych polskich hip hopowych składów, wystąpił w audycji Hirka Wrony, gdzie na żywo i przy wsparciu żywego zespołu wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zebra - zespół, który wymyka się wszelkim konwencjom

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 17:00
Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Pierwsze dźwięki powstały w Krakowie, obecnie Zebra tworzy we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub.
rozwiń zwiń