Płyta tygodnia. Jarecki "Za wysoko"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 14:37
Jarecki, właściwie Jarosław Kubów, to raper, wokalista i członek zespołu muzycznego Kultórwa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Był m.in. laureatem nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W lipcu ukazał się najnowszy krążek Jareckiego "Za wysoko".
Jarecki
JareckiFoto: materiały promocyjne
Posłuchaj też:
Jarecki 1200x660.jpg
Jarecki - inspiruje się Czesławem Niemenem?

W 1998 roku Jarecki został współzałożycielem Kultórwy - wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. "Zwirus". W 2003 roku z kuzynem DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Wtedy też ukazał się kolejny album Kultórwy pt. "Muzykata". W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką "Leń", wygrali nagrodę im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza płyta "Styldohwil".

"Za wysoko" to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to do tej pory jego najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana została w opolskim Kurnik Studio. Na płycie pojawiają się fantastyczni artyści: Grubson, Marta "Marika" Kosakowska, Ten Typ Mes, Eldo i wielu innych. "Za wysoko" to połączenie funku, soulu i hip-hopowego brzmienia. Krążek wyszedł nakładem nowej wytwórni: Supa’High Music.

***

materiały promocyjne/jsz

Czytaj także

Metrowy & Fankatak. Spotkanie pięciu charakterów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:00
Gośćmi Mateusza Tomaszuka w "Muzycznym Lunchu" byli Bartosz "Metrowy" Medyński oraz Artur Musioł z Fankatak, a opowiadali o powstaniu ich najnowszego, objętego Czwórkowym patronatem albumu "Hajla Bajla Fank". Jak na jego ostateczny kształt wpłynęła babcia perkusisty zespołu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Enter the Wu-Tang". Totalny hip-hopowy klasyk

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 12:30
- Najmocniejszy w kontekście twórczości Wu-Tang Clanu jest ich debiut. Po dziś dzień to muzyka, która brzmi niezwykle świeżo - mówił w Czwórce Piotr "Steez" Szulc z PRO8L3M oraz projektu "Rap History Warsaw". 19 lipca 2007 roku Wu-Tang Clan wystąpił po raz pierwszy w Polsce w warszawskim klubie Stodoła. 
rozwiń zwiń