"Enter the Wu-Tang". Totalny hip-hopowy klasyk

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 12:30
- Najmocniejszy w kontekście twórczości Wu-Tang Clanu jest ich debiut. Po dziś dzień to muzyka, która brzmi niezwykle świeżo - mówił w Czwórce Piotr "Steez" Szulc z PRO8L3M oraz projektu "Rap History Warsaw". 19 lipca 2007 roku Wu-Tang Clan wystąpił po raz pierwszy w Polsce w warszawskim klubie Stodoła. 
Audio
  • Wu-Tang Clan. Jak narodziła się hip-hopowa legenda? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Wu-Tang Clan w warszawskiej Stodole w lipcu 2007 roku
Wu-Tang Clan w warszawskiej Stodole w lipcu 2007 rokuFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Piotr "Steez" Szulc Albumy klasyczne, jak "Enter the Wu-Tang", to takie, które przetrwają próbę czasu. Nie podążają za modą, ale tworzą trendy

- Koncert w Stodole odbył się 15 lat po ich debiucie. Wcześniej byli u nas w pojedynczych konfiguracjach. To było spełnienie marzeń dla wielu, którzy wychowali się na ich muzyce - wspominał Andrzej Cała, redaktor prowadzący Noisey Polska. - Wu-Tang Clan to grupa dziewięciu raperów, którzy na pierwszym albumie pokazali, co to jest idealne uzupełnianie się przeróżnych stylów i tworzenie z tego wyrafinowanej, a jednak bliskiej ulicy muzyki - podkreślił.

Piotr "Steez" Szulc mówił natomiast o ponadczasowości wydanego w 1993 roku krążka "Enter the Wu-Tang". - Po dziś dzień ludzie wracają do tworzenia muzyki w klimacie Low-fi, a taki właśnie był "Enter" - zaznaczył. A jak DJ Steez wspomina koncert Wu-Tang Clanu w Nowym Jorku? Między innymi tego dowiecie się, słuchając nagrania całego materiału przygotowanego przez Martynę Ogonek.

Andrzej Cała W Wu-Tang Clanie z menażu pojedynczych osób zrodziła się impreza

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Sprawdź też:
Missy_Elliott_PAP_1200x660.jpg
Missy Elliott - pierwsza dama hip-hopu

Data emisji: 18.07.2017

Godzina emisji: 7.14

jsz/kd

Czytaj także

Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
Prawie 20 lat temu fani kultowego zespołu Blur przeżyli szok - okazało się, że britpop przerzucił się na hip hop. Tak w skrócie powstał muzyczny fenomen Gorillaz - animowany projekt, stworzony przez muzyka Damona Albarna i angielskiego mistrza komiksów Jamiego Hewletta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Eminem Show. Płyta, którą zawdzięczamy Jimowi Carrey'owi

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 13:40
15 lat temu ukazał się krążek Eminema "The Eminem Show". To jedna z najważniejszych hip-hopowych XXI wieku, która nie powstałaby gdyby nie amerykański aktor Jim Carrey...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spinache: rzeczywistość jest piękna

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 14:15
Nad nową płytą "Reality" pracował aż trzy lata, jednak sam nie wie, czy słuchacze "jarają się czekaniem". - Może czasem przeginam, a może powinienem dać ludziom odpoczywać - zastanawia się Spinache w rozmowie z Numerem Razem.
rozwiń zwiń