Płyta tygodnia. DJ Mura Masa - "Mura Masa"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 18:47
Płyta młodego producenta ukazała się 14 lipca 2017 roku, a pojawiło się na niej aż 11 artystów. Na wydawnictwie można usłyszeć m.in. Charli XCX, a także samego Damona Albarna.
DJ Mura Masa
DJ Mura MasaFoto: materiały promocyjne

Na krążku nie zabrakło też dotychczasowych hitów Anglika takich jak "What If I Go?" (feat. Bonzai) czy "Love$ick" (feat. A$AP Rocky). Te wczesne utwory Mura Masy znakomicie uchwyciły zamieszanie i chaos z pierwszych miesięcy życia 20-latka w Londynie.

Osobisty bohater Mura Masy Damon Albarn pojawia się w utworze "Blu", który jest idealnym mariażem elektroniki i soulu, nowoczesności i tradycji, rezultatem wielomiesięcznych korespondencji z między artystami. - "Demon Days" Albarna to pierwsza płytą jaką kupiłem w życiu i była dla mnie wielką inspiracją przy tworzeniu mojej muzyki - wyznaje Mura Masa.

Z kolei "Second 2 None" (feat. Christine & The Queens) to ukłon w stronę grime’u i jungle. - Christine jest niesamowita. Nagrała całą piosenkę w niespełna godzinę - wspomina kulisy współpracy Mura Masa.

"Mura Masa" to album, który doskonale pokazuje jak powinien wyglądać pop XXI wieku - dziwny funk spod znaku Prince’a miesza się z takimi stylami jak house, trap a nawet akustyczny, balladowy pop.

Premierze krążka w lipcu 2017 roku towarzyszył specjalny event, podczas którego artysta przejął na cały weekend londyńską Copeland Gallery. W trakcie imprezy odbyły się kameralne występy live i sety DJ-skie. Można też było kupić ubrania z kolekcji zaprojektowanej przez Mura Masę wraz z Cold Heart Collective.

Posłuchaj - Mura Masa "Blu" (feat. Damon Albarn)

Lista utworów na krążku "Mura Masa":

 1. Messy Love
 2. Nuggets (feat. Bonzai)
 3. Love$ick (feat. A$AP Rocky)
 4. 1 Night (feat. Charli XCX)
 5. All Around The World (feat. Desiigner)
 6. give me The ground
 7. What If I Go? (feat. Bonzai)
 8. Firefly (feat. NAO)
 9. NOTHING ELSE! (feat. Jamie Lidell)
 10. helpline (feat. Tom Tripp)
 11. Second 2 None (feat. Christine And The Queens)
 12. Who Is It Gonna B (feat. A. K. Paul)
 13. Blu (feat. Damon Albarn)

***

materiały prasowe/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta tygodnia. Gorillaz "Humanz"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 10:29
Nowa płyta Gorillaz, najsłynniejszej animowanej formacji w historii, ukazała się pod koniec kwietnia 2017. Album, który sądząc po reakcjach fanów i recenzentów, zapowiada się na wielki hit, jest następcą płyty "The Fall" z 2011 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OMD: sprzeciwiamy się konsumpcjonizmowi

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 15:51
"The Punishemnt of Luxury" to najnowszy, wydany 1 września krążek brytyjskiej formacji OMD. - To nasz protest przeciwko wszechogarniającej konsumpcji. Tytuł zainspirowany został obrazem Giovanniego Segantiniego z 1891 roku - wyjaśniali muzycy z OMD Andy McCluskey i Paul Humphreys w rozmowie z Justyną Tylczyńską.   
rozwiń zwiń