Koncert grupy Afro Kolektyw - zobacz zdjęcia i filmy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 12:00
Już 26 marca gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w "Ministerstwie Dźwięku" była formacja Afro Kolektyw – zespół grający hip hop z wpływami acid jazzu.Tym razem w audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpił Afro Kolektyw. Do słuchania hiphopowych rytmów Czwórka zaprosiła swoich słuchaczy 26 marca o godz. 18.00.

Afro Kolektyw
istnieje już 16 lat. Na polskim rynku muzycznym zadebiutował w 2001 roku "Płytą Pilśniową". Grupa w składzie: Afojax (mikrofon, klawisze), Artur Chaber (perkusja), Michał Szturomski (gitara), Remek Zawadzki (instrumenty perkusyjne, elektronika), Rafał Ptaszyński (gitara basowa) i Stefan Głowacki (klawisze) ma dotychczas na swoim koncie trzy albumy.

Grupa Afro Kolektyw była pierwszym w Polsce zespołem grającym hip hop organiczny (tj. bez użycia sampli). Ich połączenie funku, jazzu, niezależnego rocka i elektroniki z pełnymi czarnego humoru tekstami oraz widowiskowym zachowaniem na koncertach, pozostaje jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej.

Członkowie zespołu są cenionymi instrumentalistami, autorami i producentami, udzielają się również w takich projektach, jak: Furia Futrzaków, Newest Zealand, Nerwowe Wakacje, Excessive Machine, Bauagan Mistrzów, Kolorofon, Phantom Taxi Ride, Kuguary, Lonstar, Reverox, Rubber Dots, Papa D oraz zespoły Julii Marcell i Ali Boratyn.

W marcu br. ukazał się pierwszy singiel pilotujący nowy album "Wiążę sobie krawat".

Sobotniego koncertu będzie można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka obecna również na wizji dostępna jest m.in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Satfilm.

Dodatkowo, z uwagi na duże zainteresowanie słuchaczy-widzów, Czwórka powtórzy koncert grupy Kacezet i Dreadsquad z ubiegłej soboty. Będzie można go wysłuchać w najbliższą niedzielę, 27 marca o godzinie 21.00.

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w soboty w godz. 18.00-19.00, w której prezentowane są młode, polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Zapraszamy!

Czytaj także

Powrót Johna Portera

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 09:00
– Wracam i będę was irytować i denerwować – tak swoją najnowszą płytę zapowiada John Porter, muzyk, kompozytor i autor tekstów. John Porter był gościem Bartka Koziczyńskiego w "DJ Paśmie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacezet i Dreadsquad - filmy z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 12:05
19 marca gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy byli Kacezet i Dreadsquad. Zobacz zdjęcia i filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to Tede zamieszał w "Cztery: Gramy!"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 11:14
Gościem Filipa Antonowicza i Dużego Pe był znany polski raper - Tede. Specjalnie dla słuchaczy Czwórki wykonał on na żywo kilka swoich utworów. Zobacz video i zdjęcia!
rozwiń zwiń