Stephen Marley: Nie mam żalu do ojca

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 08:02
W rozmowie z DJ Makenem w Czwórce muzykujący syn Boba Marleya, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat osobistej relacji z królem reggae.
Audio

- Akceptuję wszystkie wybory mojego ojca. On szedł ścieżką przede mną. Uczyłem się na jego błędach, jeśli on by ich nie popełnił, ja bym je teraz popełniał - zwierzał się w rozmowie z DJ Makenem, tuż po swoim występie na Ostróda Reggae Festival Stephen Marley. Artyście przyszło dzielić niełatwy los dziecka gwiazdy muzyki reggae. Mimo niewielkiego kontaktu z wiecznie koncertującym Bobem Marleyem, Stephen pozytywnie wspomina atmosferę panującą w rodzinnym domu: - Urodziłem się w domu pełnym duchowości, w takim podejściu do życia jest siła. Ta identyfikacja z Bogiem i przekonanie, że wszystko ma swoją przyczynę, sprawiają że dziś nie mam do niego żalu.

Jako samodzielny muzyk drugi z synów Boba i Rity Marleyów zadebiutował dosyć późno, bo dopiero w 2007 roku. Już w latach 80. współtworzył jednak słynną rodzinną formację Ziggy Marley and the Melody Makers, a potem - jako producent - odpowiadał za brzmienie najważniejszych utworów swoich braci Damiana Marleya oraz Juliana Marleya. Dorobek Stephena nagrodzony został dotychczas aż pięcioma Grammy Awards.

Aby dowiedzieć się wiecej m.in. na temat podejścia Stephenam Marleya do współczesnej muzyki reggae i zapatrywań na rolę przekazu w piosenkach obejrzyj film "Wywiad ze Stephenem Marleyem".

Zobacz więcej na temat: wybrane Bob Marley dzieci

Czytaj także

Niełatwe życie żony Marleya

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 09:58
Tłumacz wspomnień Rity Marley opowiada o szczegółach jedynego małżeństwa króla muzyki reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat bez króla reggae. Rocznica śmierci Boba Marleya

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 10:15
To on wraz ze swoim zespołem The Wailers rozpropagował na całym świecie muzykę reggae. Był autorem takich przebojów jak "Exodus", "I shot the Sheriff" czy "Revolution".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lauryn Hill śpiewa Boba Marleya

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 16:00
Diwa R'n'B uczciła 30. rocznicę śmierci legendy reggae wykonaniem "Chances Are" i "Could You Be Loved" w popularnym show NBC "Late Night". Hill włączy więcej utworów Marleya do programu swojej rozpoczynającej się właśnie trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: Ostróda to festiwal bez napinki

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 11:29
Muzyk Vavamuffin na Ostróda Reggae Festival jest obecny nieprzerwanie od 2004 roku. O swoich spostrzeżeniach związanych z imprezą opowiedział w audycji "Na Cztery Ręce".
rozwiń zwiń