Komety "Luminal"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 20:32
Już 16 kwietnia odbędzie się premiera najnowszego krążka grupy Komety. Czwórka poleca to wydawnictwo i rozdaje bilety na koncerty zespołu!

– Nie chcemy stać w miejscu i do końca życia nagrywać różnych wersji tej samej płyty – deklarował lider warszawskich Komet, kiedy dwa lata po rewelacyjnym debiucie z 2003 roku zespół zapowiadał swój kolejny album. Wydana wówczas płyta „Via Ardiente” przysporzyła Kometom rzeszę nowych fanów w Polsce i zagranicą, a w oczach muzycznych ekspertów wywindowała grupę do rangi jednego z najbardziej wartościowych i intrygujących zjawisk na polskiej scenie rock’n’rollowej.

Muzycy dowodzeni przez Lesława dowiedli nie raz, że Komety są godnym kontynuatorem misji, jaką zapoczątkowała swoją muzyczną rewoltą kultowa Partia, do dzisiaj stawiana za wzór przekraczania stylistycznych granic i łamania skostniałych, muzycznych schematów. Fascynacja rock’n’rollową tradycją jest dla Komet pożywką, dzięki której pękają kolejne bariery stylów, a każdy następny album do chwili premiery jest intrygującą tajemnicą. Jej odsłonięcie jest zawsze dla słuchacza nie mniej intrygującym doznaniem. Muzycy jeszcze nigdy nie zawiedli swoich fanów i także tym razem zapowiadają muzyczna ucztę.

Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej identyfikowalnych, krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje to odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości ale także aktualnym składzie grupy, w którym po zmianach personalnych ponownie spotkali się muzycy znani z Partii.

Podobnie jak ich poprzedniczka, Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla, któremu odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzeniu na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy. Zaowocowało to uznaniem Lesława za jednego z najważniejszych songwriterów przełomu wieków przez pismo literackie „Lampa”  oraz dwukrotnym zgłoszeniem do Paszportów Polityki…

Nie bez powodów także Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć zagranicą czego dowodem jest album „Story Of Komety” wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę.

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w pochodzie do serc fanów i krytyków muzycznych.

– Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska – ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy album Komet zatytułowany „Luminal” będzie tego najlepszym dowodem.

16 i 17 kwietnia zespół zagra również koncerty promujące najnowszy album. Wejścia do wygrania na antenie Czwórki:

16-04-2011, Gdynia
klub Ucho
support: Kiev Office
godzina 19.00


17-04-2011, Warszawa
klub Hybrydy
support: Muzyka Końca Lata i Administratorr
godzina 20.00

mat. prasowe

Czytaj także

Płyta tygodnia - Hemp Gru "Jedność"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 07:00
16 kwietnia światło dzienne ujrzała kolejna produkcja dwóch warszawskich raperów: Wilka i Bilona, występujących pod szyldem Hemp Gru. Zdobądź ich album "Jedność" słuchając Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie jest już dzieckiem z głową w chmurach

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 13:05
Natalia Lesz po powrocie z USA zderzyła się z naszą brutalną rzeczywistością. Nie poddała się jednak i przygotowuje kolejną płytę, która ma szansę stać się hitem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kup album solidarności i pomóż dzieciom w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 18:51
Całkowity dochód ze sprzedaży albumu "Solidarni z Japonią", który powstał z inspiracji Trójki, zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi i fali tsunami.
rozwiń zwiń