Wywiad z perkusistą najlepszego zespołu świata (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 17:00
Taki tytułem poszczycić się może bębniarz Deleon “Jubba” White, który razem z zespołem Dubtonic Kru zwyciężył podczas międzynarodowego przeglądu kapel w Malezji. Swoją klasę grupa potwierdziła również podczas tegorocznego festiwalu w Ostródzie.
Audio

Dla Dubtonic Kru była to już druga wizyta na festiwalu w Ostródzie. Po raz pierwszy zespół zagrał na mazurskim festiwalu w roku 2009. Tym razem muzycy z Kingston zatrzymali się w Polsce na dłużej. Okazją do lepszego zapoznania się z polską publicznością była koncertowa reaktywacja polsko jamajskiego projektu Rastasize. Jego inicjatorami byli Dawid Portasz i Krystian "K-Jah" Walczak, którzy wspólnie z muzykami Dubtonic Kru nagrali w legendarnym jamajskim studiu Tuff Gong, płytę "Day by Day".

- Tuff Gong jest naszym domem, jako sekcja rytmiczna współpracujemy z większością zagranicznych wykonawców, którzy chcą tu nagrywać – opowiadał w audycji DJ Makena, Deleon “Jubba” White, współzałożyciel  formacji Dubtonic Kru. Jego wizyta w Polsce stała się okazją do reaktywacji projektu Rastasize, która nastąpiła na koncertach w Świeciu i Bogatyni.

W audycji "Jak Maken Zasiał", "Jubba" wspominał również udział Dubtonic Kru w międzynarodowym konkursie "Global Battle of the Bands" na Malezji.

- To było niesamowite osiągnięcie, w finale pokonaliśmy m.in. metalowy zespół z Rosji. - Dzięki temu zwycięstwu grupa może szczycić się tytułem "Najlepszego Nowego Zespołu Świata 2010-2011".

Aby dowiedzieć się więcej kliknij w dźwięk "Jubba z Dubtonic Kru w Czwórce".

Czytaj także

Dziś startuje reggae festiwal w Ostródzie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 08:56
Największe święto muzyki reggae w Polsce, które odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia, uświetnią gwiazdy z wyspy Boba Marleya.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Basowy fundament Jamajki (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 09:30
- Nie interesuje się kalendarzem, chcę po prostu swoją grą dawać ludziom szczęście - z Robertem Shakespearem gwiazdą tegorocznego festiwalu w Ostródzie rozmawiał DJ Maken.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące wspomniena z Ostróda Reggae Festival 2011

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 10:00
Zaledwie godzinę po swoim powrocie z Ostródy, DJ Maken zdał w Czwórce relację z 11. edycji największej reggae’owej imprezy w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polsko jamajska koalicja zagra po raz drugi w historii

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 12:00
Rastasize, który jako pierwszy polski zespół nagrał płytę na Jamajce z udziałem jamajskich muzyków, po raz drugi wykona na żywo materiał ze swej znakomicie przyjętej płyty "Day by Day".
rozwiń zwiń