Jak radzić sobie z bólem głowy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 17:06
Ból głowy zna każdy z nas. Może być następstwem przemęczenia, towarzyszyć przeziębieniu lub silnemu zdenerwowaniu.
Audio
  • Jak radzić sobie z migreną? (Dajesz radę/Czwórka)
Migrena to napadowy, bardzo silny ból głowy. Ze statystyk wynika, że jedna na pięć osób cierpi na tę przypadłość.
Migrena to napadowy, bardzo silny ból głowy. Ze statystyk wynika, że jedna na pięć osób cierpi na tę przypadłość.Foto: Glow Images/East News

Z takim bólem najczęściej radzimy sobie lekami, ale gorzej, kiedy dotykają nas migrenowe bóle głowy. Szacuje się, że cierpi na nie co czwarty Polak. Jak podkreślał dr Adam Górka naukowcy wciąż poszukują przyczyn migrenowych bóli głowy. - Dziś najbardziej prawdopodobne jest, że są to zmiany w przekaźnictwie pomiędzy komórkami nerwowymi, w których do chodzi do zaburzeń receptorów - mówił lekarz.

W związku z obchodzonym 12 września Europejskim Dniem Walki z Migreną w programie "Dajesz radę" mówiliśmy także m.in. o tym, skąd bierze się ta dolegliwość i co zrobić, żeby na nią nie cierpieć. Kiedy udać się do lekarza, a w jakiej sytuacji postawić na domowe sposoby walki z bólem? W audycji zapytaliśmy także słuchaczy Czwórki o ich sprawdzone patenty na ból głowy.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzący: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 12.33

kd/kul

Czytaj także

"Napięcie krokowe". Czego nie robić podczas burzy?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 15:37
- "Napięcie krokowe" to zjawisko, w którym mierzymy potencjał elektryczny pomiędzy dwoma punktami na ziemi, oddalonymi o odległość kroku - mówił Michał Chiliński z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie uszkodź kciuka, gdy łapiesz Pokemony

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 14:38
Blisko 50 milionów ludzi na całym świecie biega za Pokemonami, tym samym narażają swoje kciuki na kontuzje. W Czwórce radzimy jak temu zaradzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Starość nie radość. Dlaczego się starzejemy?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:21
W Centrum Nauki Kopernik ruszył festiwal Przemiany "Pokusa Nieśmiertelności", a my w Czwórce rozważamy "dlaczego wraz z upływem lat zużywa się nasz organizm".
rozwiń zwiń