Jak działa aparat słuchowy?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 16:21
- To bardzo skomplikowane urządzenie, które nie wzmacnia wszystkich częstotliwości dźwięków wokół nas, ale w inteligentny sposób wybiera te, które ułatwią nam zrozumienie sensu m.in. rozmów ludzi, a wyeliminują szumy - mówili przedstawiciele Demant Technology Centre.
Audio
  • Jak działają nowoczesne aparaty słuchowe? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Sladic

stopy 1200x660.jpg
Wszystko o zdrowiu i szczęściu stóp

Ludzkie ucho słyszy dźwięki o częstotliwościach od 16 do 20 tys. Hz, najlepiej odbieramy te ok. 1 tys. - 3 tys. Hz. Ta kilkunastomilimetrowa maszyna pomaga tym, którzy mają dysfunkcje bądź ubytki słuchu odbierać świat. - W tym malutkim urządzeniu znajdują się systemy mikrofonów, mikroprocesorów, a także głośników, które wpuszczają przetworzony dźwięk do naszego ucha. Ale mamy tam także m.in. transmiter bluetooth - opowiadali goście Czwórki.

Jak działają aparaty słuchowe i w jaki sposób mogą z nich korzystać osoby, które dobrze słyszą? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Tomasz Frydrychewicz, Sławomir Kwasiborski (Demant Technology Centre)

Data emisji: 28.02.2017

Godzina emisji: 12.25

kd/kul

Czytaj także

Analizator krwi - wynalazek Polaków ratuje życie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:25
Analizator krwi, czyli "Blood Analizer" to wynalazek, dzięki któremu możliwe będzie wstępne określanie grupy krwi w jak najkrótszym czasie. Cel? Ratowanie ludzkiego życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patyczki higieniczne. Nasze uszy ich nie lubią?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 15:03
Czyszczenie uszu może być problematyczne, jednak czy powinniśmy do tego używać patyczków higienicznych? W Czwórce radzimy, jak robić to poprawnie, tak, aby sobie nie zaszkodzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czekolada wyleczy cię z kaszlu?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 15:25
Gdy wszystkie "domowe" metody zawiodą, a tradycyjne lekarstwa przestają pomagać, w walce z uciążliwym kaszlem naszymi sprzymierzeńcami będą... słodycze.
rozwiń zwiń