Mobilność, bezpieczeństwo, niezależność czyli router w kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 09:23
- Podczas podróży czasem internetu brakuje lub korzystanie z niego powoduje ogromne koszty - mówi Kasia Przybył, przedstawicielka łódzkiego start-upu. - My oferujemy internet w 130 krajach świata - tańszy i bezpieczniejszy - dodaje. 
Audio
  • Katarzyna Przybył opowiada o XOXO wi-fi - czyli nowym łódzki start-upie (Stacja Nauka/Czwórka)
Katarzyna Przybył
Katarzyna PrzybyłFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Nasz router nie ma w sobie karty, a pozwala nam na połączenie się z najlepszym, najsilniejszym operatorem w danym miejscu Katarzyna Przybył

Okazuje się, że w świecie internetu łączy nie brakuje, ale nie wszystkie miasta są świetnie rozwinięte, a Kasia i Andrzej z łódzkiego start-upu pragną pomóc w podróżach do dalszych zakątków świata, jak Wietnam czy Kambodża. - Swoją usługą obejmujemy 130 krajów, to nie tylko kraje trzeciego świata, ale też USA czy Japonia - mówi gość Patryka Kuniszewicza. - Roaming dziś jest bardzo kosztowny. Gdy za granicą zaczynamy korzystać z sieci, jak w domu, to po powrocie z wycieczki rachunek może nas mocno zaskoczyć. Może być wyższy niż koszt całej podróży - dodaje. 


Czytaj także:
Bromirski łukasz 1200.jpg
Wyzwania twórców internetu. "Czeka nas 5G"

By temu zapobiec powstało XOXO wi-fi - czyli małe, kieszonkowe urządzenie, które pozwala na połączenie się z najlepszym, najsilniejszym operatorem w danym miejscu. Dzięki niemu nie musimy korzystać z hotelowego wi-fi czy publicznych hot-spotów. 

Jak to działa? Czy wystarczy jeden guzik by połączyć się z najlepszą siecią? Ile urządzeń obsłuży XOXO wi-fi? O tym w rozmowie z naszym gościem. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Katarzyna Przybył (podróżniczka, XOXO wi-fi)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 12.12

pj/ac

Czytaj także

Baterie w smartfonach - jak przedłużyć ich żywotność?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 15:52
Korzystanie z oryginalnych ładowarek, utrzymywanie wysokiego poziomu naładowania - o czym jeszcze warto pamiętać, by baterie w naszych smartfonach przetrwały jak najdłużej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w biznesie? Nowe kierunki studiów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 14:47
- Proponujemy studentom coś zupełnie nowego, łączymy zarządzanie ze sztuczną inteligencją - mówiła o nowych kierunkach studiów w Akademii Leona Koźmińskiego Edyta Siuda, ekspertka ds. Zarządzania projektami i pozyskiwania funduszy.
rozwiń zwiń