X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Malowanie oczami

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2009 12:49
Szansa dla sparaliżowanych artystów
Audio

Tak wiernych i pomysłowych przyjaciół można pozazdrościć. Tony Quan (pseudonim TEMPTONE), artysta-streetartowiec z Los Angeles, od 2003 roku cierpi na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). To poważna choroba układu nerwowego, prowadząca do całkowitego paraliżu; sprawne pozostają jedynie gałki oczne. Tymczasem uwięziony w unieruchomionym ciele w pełni sprawny umysł Tony’ego pozostawał pełen kreatywnej energii. Grupa artystów grafików z całego świata wzięła udział w projekcie stworzenia narzędzia, które pozwoliłoby ich koledze na dalszą pracę twórczą.

Wynikiem ich pracy jest system EyeWriter, który  umożliwia tworzenie obrazów graficznych z wykorzystaniem komputera sterowanego wyłącznie ruchem gałek ocznych. Dzieło wyświetlane jest w czasie rzeczywistym na ścianie budynku za pomocą specjalnego projektora.

Niezbędne do stworzenia interfejsu części pochodziły z lokalnych sklepów ze sprzętem komputerowym i elektronicznym. EyeWriter jest szansą dla osób całkowicie sparaliżowanych na aktywny udział w tworzeniu sztuki wizualnej.

mk

źródło: thejailbreak.com

Zobacz więcej na temat: komputery projektor
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy nie wiedzą, czym jest stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2009 10:18
Około 60 tysięcy Polaków cierpi na stwardnienie rozsiane, ale większość z nas nie wie co to za choroba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obchodzę Polskę obchodzą mnie ludzie z SM"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2010 18:35
Marek Chorąży (na zdj.) i Konrad Strycharski przemierzają nasz kraj, by przybliżyć problemy osób chorujących na stwardnienie rozsiane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stwardnienie rozsiane

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2010 18:35
"Kapele serc" pod takim hasłem studenckie zespoły folklorystyczne z całej Polski zagrają na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane.
rozwiń zwiń