Kamila Nowowiejska: pokonaj stres. Ćwicz, by zyskać opanowanie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 11:47
Powtarzając do matury z Czwórką, warto zadbać też o relaks i mięśnie całego ciała. Kamila Nowowiejska w "Rozbieganych" ja zadbać o oddech i rozciąganie.
Audio
  • Kamila Nowowiejska poleca ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay
Obejrzyj
Ćwicz z Kamilą Nowowiejską

karina terzoni karolina erdmann 1200.jpg
Karolina Erdmann serwuje trening na trudny czas

- Dzięki takim ćwiczeniom zyskujemy opanowanie siebie, emocji, również uspokojenie naszego układu nerwowego - wyjaśnia trenerka. - Stres jest najgorszym naszym doradcą. Powoduje napięcia w naszym ciele, różnego rodzaju psychosomatyczne dolegliwości, ból pleców czy kręgosłupa. Relaksacja to nic innego, jak praca z oddechem, wyciszenie swoich emocji, odsuniecie rzeczy stresogennych od siebie. Dzięki temu jesteśmy w stanie uśmiechnąć się, mieć więcej energii - dodaje. 

Specjalistka podkreśla, że każdy lęk, stres sprowadza nas energetycznie w dół. Ćwiczenia pozwalają od tego uciec. W dodatku może je wykonywać każdy, nie ma tu żadnych przeciwwskazań. - W moim przekonaniu każdy z nas powinien takie ćwiczenia wykonywać raz dziennie - podkreśla Kamila Nowowiejska. 

ZOBACZ TAKŻE Plogging - moda na ekologiczne bieganie >>>

Ćwiczenia relaksacyjne można doskonale łączyć z rozciągającymi. - W sytuacji, w której jesteśmy dziś, dużego stresu, obaw o najbliższą przyszłość, bardzo mocno się kurczymy, spinamy, zaczynamy się garbić - ocenia trenerka. - Dużo osób bardzo źle siada przy biurku - prowadzi to do napięć w stawie biodrowym, w obręczy barkowej - dodaje. 

Kamila Nowowiejska poleca robienie przerw co 20-30 minut, by rozprostować kości. Radzi, by zadbać o całe ciało, bo dziś niemal w ogóle się nie ruszamy - utknęliśmy w 4 ścianach, mało wychodzimy na zewnątrz. - Dobrze zrobić holistyczny trening każdego dnia, ewentualnie co drugi dzień - podkreśla. 

Kamila Nowowiejska specjalnie dla Czwórkowych słuchaczy przygotowała wyjątkowy trening. Zapraszamy. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Kamila Nowowiejska (trenerka)

Materiał: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 24.04.2020

Godzina emisji: 9.47

pj/kd

Czytaj także

Olga Łyjak i jej życie w nieustającym górskim biegu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 14:09
Z miłości do gór i biegania porzuciła poukładane życie i przeprowadziła się ze stolicy do Kościeliska, by móc trenować bliżej przyrody i trochę "zwolnić". - Po treningu znów jednak zamieniam się w panią mecenas. Zakładam szpilki, togę i prowadzę sprawy przed sądem - mówiła Olga Łyjak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Erdmann serwuje trening na trudny czas

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:17
- Przygotowałam taki wstępny flow, który pozwala nam, przy tym całym zamieszaniu, na chwileczkę się uziemić i zatrzymać - mówi autorka metody yoga beat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lidia Zamyłko: zamknij oczy i oddychaj prawidłowo

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 11:10
Kwiecień to wyjątkowy czas dla maturzystów. W tym roku jest wyjątkowo nerwowo. Lidia Zamyłko proponuje, by sięgnąć po prawidłowy oddech, który pozwala się zrelaksować. 
rozwiń zwiń