Olga Łyjak i jej życie w nieustającym górskim biegu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 14:09
Z miłości do gór i biegania porzuciła poukładane życie i przeprowadziła się ze stolicy do Kościeliska, by móc trenować bliżej przyrody i trochę "zwolnić". - Po treningu znów jednak zamieniam się w panią mecenas. Zakładam szpilki, togę i prowadzę sprawy przed sądem - mówiła Olga Łyjak. 
Audio
  • Olga Łyjak o górskim bieganiu i łączeniu tej pasji z zawodem adwokata (Rozbiegani/Czwórka)
Olga Łyjak na tatrzańskim szlaku
Olga Łyjak na tatrzańskim szlakuFoto: Archiwum prywatne

Trzeba mieć świadomość, że 30 km po górach to nie jest to samo co taki sam dystans po płaskim terenie. Warto sprawdzać przewyższenia, bo to oznacza zupełni inne prędkości. Olga Łyjak

- Moja przygoda z górami zaczęła się od biegania w 2011 roku. Wtedy trenowałam głównie na płaskich dystansach do maratonu - wspominała Olga Łyjak w Czwórce. - W końcu, chyba dwa lata później, odważyłam się na pierwszy start w biegach górskich. To był Maraton Gorce. Niedługo później zdecydowałam o tym, by zamieszkać w górach.

Jak opowiadała, Tatry zaskoczyły ją poziomem trudności. - Nie byłam świadoma, że to tak trudne góry. Wcześniej biegałam tylko w Karkonoszach, które pod względem technicznym są znacznie łatwiejsze - mówiła biegaczka. Tłumaczyła też, jak przygotowuje się do wymagających treningów. - Jeśli planuję kilkudziesięciokilometrową "wycieczkę" po tatrach, już poprzedniego wieczoru robię zapasy energii, jedząc węglowodany. Przygotowuję sobie też sprzęt, m.in./ kijki i sprawdzam prognozę pogody.

ZOBACZ TAKŻE Olga Łyjak - dziewczyna, która biega po Tatrach >>>

W programie Olga Łyjak wspominała swoje pierwsze biegowe "wpadki", ale tłumaczyła też, jak łączy trudną i stresującą pracę adwokata z biegową pasją. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 9.16

kd

Czytaj także

Olga Łyjak - dziewczyna, która biega po Tatrach

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 16:00
Olga rzuciła posadę prawniczki w Warszawie i przeprowadziła się do Kościeliska, żeby móc na co dzień biegać po górach. Teraz dumnie staje na podium w najważniejszych zawodach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korona Gór Polskich. Zdobądź jej szczyty… biegiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 09:00
- To 28 górskich szczytów, które już zostały zdobyte biegiem. Naszym celem jest ustalić najbardziej efektowne szlaki - mówiła w Czwórce Viola Piotrovskaya, współorganizatorka projektu "Korona Gór Polskich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Godziek na Dirt Picnic Suszec. "Najlepsza impreza rowerowa"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 13:48
W programie zaprosiliśmy Was m.in. na relację z rowerowego Dirt Picnicu Suszec, nazywanego najlepszą imprezą rowerową w kraju.       
rozwiń zwiń