Bison Ultra-Trail. Jedyny taki bieg i jedyne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 11:50
Na terenie Puszczy Knyszyńskiej jak w soczewce skupiają się wpływy wielu kultur, religii i narodowości. Od końca XIV wieku wiodła tędy główna magistrala państwowa, którą podróżowali królowie z dynastii Jagiellonów. W tym roku pobiegną tu uczestnicy Bison Ultra-Trail. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Maridav/Shutterstock

Zobacz
marta sprawka rozbiegani 1200.JPG
Dr Spraweczka: ruszaj się dla zdrowia, nie dla medali

- Staraliśmy się, żeby trasy przebiegały przez miejsca, na których nam najbardziej zależało i wyłącznie pod tym kątem je opracowywaliśmy - przyznaje organizator biegu Grzegorz Kuczyński z Fundacji Białystok Biega. - Stąd na mapie m.in. Wierszalin i Kruszyniany, miejscowość, w której prawie 90 proc. mieszkańców to Tatarzy i gdzie stoi najstarszy meczet w Polsce.

Posłuchaj
14:28 [CZWORKA]Rozbiegani 28 sierpień 2020 bison ultra trail.mp3 Bison Ultra-Trail - szczegóły nowej imprezy na mapie biegowej Polski (Rozbiegani/Czwórka)

Czytaj także
oddychanie kobieta sport las natura radość mgła 1200.jpg
Lidia Zamyłko: zamknij oczy i oddychaj prawidłowo

Trasa Bison Ultra-Trail prowadzi przez leśne ścieżki, dukty i pagórki. To doskonała okazja, żeby poznać bliżej Podlasie i zauroczyć się tamtejszymi kapliczkami, malowniczymi cerkwiami, malutkimi kościółkami czy meczetem. - Teren nie jest taki jak przy biegach górskich, więc ultrasi mogą być zaskoczeni, ale na dystansie 100 km mamy ponad 1000 metrów przewyższenia, więc całkiem płasko nie będzie. Startujemy z Supraśla, a najdłuższy dystans sięga aż do Kruszynian - mówi gość Czwórki. - Na trasie mamy też Królowy Most, czyli miasteczko, w którym kręcony był film "U Pana Boga za piecem". 

Zobacz także:

Bieg podzielony jest na 4 dystanse. Uczestnicy mają do wyboru 16, 35, 50 i 100 km. - Najwięcej chętnych zgłosiło się na "szesnastkę", ale limit najszybciej zapełnił się na "setce" - mówi organizator imprezy.

Bison Ultra-Trail® odbędzie się 3 października 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Grzegorz Kuczyński (Fundacja Białystok Biega)

Data emisji: 28.08.2020

Godzina emisji: 09.26

kul

Czytaj także

Ultramaraton na szlaku Appalachów. Rekord Scotta Jurka

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 11:23
"Wyobraź sobie, że przed tobą osiemdziesiąt cztery maratony. I musisz je przebiec jeden po drugim. W dodatku w najstarszych i najbardziej postrzępionych górach świata" - to  fragment książki "Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów", autorstwa Scotta Jurka, jednego z najlepszych ultramaratończyków na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
rozwiń zwiń