Ucz się języków w CNK

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 17:00
Kolejny raz przenosimy się do Centrum Nauki Kopernik. Pokazujemy najciekawsze eksponaty wystawy RE:Generacja. Kolej na interaktywną naukę języków obcych.
Audio

- Testowane urządzenie nie służy do nauki chodzenia – mówi Kuba Marcinowicz, prezentując niespotykany "chodzik". – To urządzenie do podróżowania po całym świecie – wyjaśnia. Dzięki niemu poznamy języki, jakimi posługują się mieszkańcy całego globu.

Jak powiedzieć "przepraszam" w języku tajskim? Wystarczy przesunąć naszą maszynę w odpowiedni rejon świata, by dowiedzieć się, jak brzmi język w nim używany. Dzięki interaktywnym quizom nie tylko poznamy brzmienie niespotykanych i egzotycznych języków, ale będziemy mogli też sprawdzić własną znajomość obcych słów i zwrotów.

Językowe eksperymenty Kuby śledzić można oglądając wideo i słuchając dźwięku z wizyty w CNK.

pg

Czytaj także

W tym roku odkrycia zmienią świat?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 08:00
Być może naukowcom uda się sfotografować pierwszą planetę spoza układu słonecznego. Niewykluczone, że ciekawych informacji dostarczy łazik Curiosity, który na początku sierpnia ma wylądować na Marsie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań naukowym showmanem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 20:07
Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? - to wyzwanie, które Centrum Nauki Kopernik rzuciło młodym naukowcom w ramach konkursu "Famelab".
rozwiń zwiń

Czytaj także

RE: Generacja z grającym stołem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 13:00
Od poniedziałku do piątku w "Czwartym Wymiarze" Kuba Marcinowicz będzie testował eksponaty Centrum Nauki Kopernik. Dziś sprawdzamy jak działa Reactable - grający stół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczuj się jak karaluch w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 19:31
- Jeśli tak śmiga karaluch, to ja od dziś chce być karaluchem – zachwycał się nasz reporter Kuba Marcinowicz chwilę po założeniu karaluszych butów.
rozwiń zwiń