RE: Generacja z grającym stołem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 13:00
Od poniedziałku do piątku w "Czwartym Wymiarze" Kuba Marcinowicz będzie testował eksponaty Centrum Nauki Kopernik. Dziś sprawdzamy jak działa Reactable - grający stół.
Audio

Odwiedzając Centrum Nauki Kopernik postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się wystawie "RE: Generacja". To przestrzeń, w której miłośnicy innowacji i nowych technologii czuli się będą jak ryba w wodzie.  W Czwórce sprawdzamy jak chodzi się w butach karalucha, wyruszymy w podróż w poszukiwaniu najciekawszych języków świata i spróbujemy gry na cyfrowym stole. To wszystko i wiele innych atrakcji znajduje się w RE: Generacji. Pokazujemy dlaczego warto się tam wybrać.

Pierwszym eksponatem, który przykuł uwagę naszego reportera jest stół Reactable. – Przypomina urządzenie dotykowe jak Surface, służy jednak do czegoś zupełnie innego – mówi Kuba Marcinowicz.

Reactable to profesjonalny sprzęt grający, który powstał kilka lat temu w Barcelonie. Możemy tworzyć na nim muzykę, ale całkowicie inaczej niż na tradycyjnych instrumentach. – Możemy wgrać do niego różne sample i dźwięki, dowolnie je modulować – wyjaśnia Kasia, animatorka w Centrum Nauki Kopernik.

Jak działa Reactable? Szczegóły w materiale wideo.

pg

Czytaj także

Sztuczna twórczość

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 12:30
Po 17. w "Czwartym Wymiarze” o nietypowych automatach. Piszą wiersze, tworzą powieści a nawet malują obrazy. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że mówimy o maszynach wyposażonych w sztuczną inteligencję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety filmowe - zbuduj swój miecz świetlny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 09:00
W "Czwartym Wymiarze" przyglądamy się gadżetom filmowym, które ze świata filmu przeniesiono do naszej rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 najważniejszych trendów konsumenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 16:00
W środę, po godzinie 23 w audycji "Na 4 ręce“ rozmawialiśmy o ludzkich wartościach i zachowaniach oraz sposobach działania i myślenia w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

HTML5 bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 14:00
W "Czwartym Wymiarze” rozmawiamy o rewolucji w Internecie. Wysłużony standard opisu stron - język HTML, ma swoją nową wersję. Co kryje się pod nazwą HTML5?
rozwiń zwiń