Test gry: "303” – dynamiczna konfrontacja

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 11:38
- To chyba najszybsza gra wojenna jaką znam – mówił w Czwórce Kamil Madaj z IPN, który na antenie opowiedział o planszówce inspirowanej słynną lotniczą Bitwą o Anglię.
Audio

- Ta gra jest naprawdę prosta, bo była projektowana jako element wystawy o Bitwie o Anglię i chodziło o to, żeby zwiedzający mogli sobie rozegrać jedną partię – opowiadał Madaj.

"303” jest więc szybką wojenną grą dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami za pomocą których prowadzi operację wojenną na planszy, nawiązującej do stołu dowodzenia RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kości.

- Rozgrywka trwa od 10-15 minut. Jej istotą jest obliczenie prawdopodobieństwa z jakim gracz chciałby strzelać do przeciwnika. Są fajnie dobrane proporcje między losowością a strategią którą trzeba użyć – mówił rozmówca Kamila Jasieńskiego.

Więcej na temat gry dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/

Czytaj także

Test gry: "Trivial Pursuit. Załóż się" – trochę jak krzyżówka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 21:30
- Fajna gra, która nas tak wciągnęła, że o mały włos, a byśmy się spóźnili na program – recenzował Kuba Marcinowicz, który wspólnie z Kamilem Jasieńskim omówił planszówkę sprawdzającą wiedzę z życia... Angeliny Jolie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry "Podaj cegłę" – rozwiń biznes budowlany

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 01:00
- To gra, która dla wielu początkujących graczy będzie dobrym wprowadzeniem w świat nieco trudniejszych ekonomicznych gier – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fauna Junior": nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 15:38
Wbrew temu, co głosi nazwa, w tą grę wcele nie jest łatwo grać nawet dorosłym. Bo kto z nas zna odpowiedź na przykład na pytanie: ile może ważyć wydra karłowata?
rozwiń zwiń