Polacy kochają komunikować poprzez SMS-y

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 12:00
- Są badania, które potwierdzają, że ludzie wolą wysłać SMS-a, niż zadzwonić, bo to pozwala zataić im pewne fakty - mówił w Czwórce Marcin Dulnik, rzecznik Platformy SerwerSMS.pl. Od lipca firma ta sprawdza stosunek Polaków do krótkich wiadomości tekstowych.
Audio
  • Marcin Dulnik o badaniu "Komunikacja SMS w Polsce 2012"

3 grudnia minie 20 lat, odkąd wprowadzono na świecie możliwość porozumiewania się się za pomocą SMS-ów. Przez ten czas krótkie wiadomości tekstowe stały się jedną z najpopularniejszych form przekazywania informacji i podtrzymywania stosunków międzyludzkich. Z okazji tej okrągłej rocznicy Platforma SerwerSMS.pl postanowiła przyjrzeć się podejściu Polaków do SMS-ów.

- Robimy to badanie, bo nikt tego przed nami nie robił - mówił w Czwórce Marcin Dulnik. Celem sondy "Komunikacja SMS w Polsce 2012" jest poznanie opinii użytkowników Internetu na temat komunikacji mobilnej, w tym m.in. kwestii komunikacji SMS pomiędzy mieszkańcami i instytucjami publicznymi, stosunku do SMS-ów Premium oraz marketingu mobilnego.

- Firmy coraz częściej dostrzegają potencjał marketingu SMS-owego i wysyłają różne wiadomości do klientów z propozycjami usług. To skuteczny pomysł promowania produktów, gdyż badania wskazują, że stopień odpowiedzi na takie komunikaty jest bardzo wysoki - opowiadał gość Kuby Marcinowicza.

Sonda Platformy SerwerSMS.pl potrwa od lipca do końca sierpnia. Głosować można wypełniając anonimowo kwestionariusz:  >>>KLIKNIJ I WYPEŁNIJ KWESTIONARIUSZ<<<

Dystrybucja raportu z badania odbędzie się we wrześniu. Polskie Radio CZWÓRKA jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Zobacz więcej na temat: patronat firma POLSKA Kuba
Czytaj także

E-maile kontra smsy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 20:03
Lubimy wykorzystywać nowoczesne technologie - szczególnie w komunikowaniu. Jak wygląda rywalizacja e-maili z SMSami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosną koszty rozmawiania przez komórkę w samochodzie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 12:07
Korzystanie z telefonów komórkowych przez kierowców podczas jazdy jest jednym z najczęściej popełnianych wykroczeń drogowych. Proceder ten ukrócić mają surowsze niż dotąd kary za rozmawianie za kierownicą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzycznie w telefonie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 16:46
Radomir Wit przeszukał polski rynek telefonów komórkowych i do studia przyniósł dwa modele. - One muzycznie są najciekawsze - mówi Wit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka i Komunikacja SMS w Polsce 2012

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 18:40
Czwórka objęła patronatem ogólnopolskie badanie konsumenckie "Komunikacja SMS w Polsce 2012" prowadzone przez Platformę SerwerSMS.pl.
rozwiń zwiń