X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szklana kula idzie w odstawkę. Teraz przyszłość pokaże komputer

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:20
Naukowcy z Izraela i amerykańscy informatycy połączyli siły i stworzyli prototyp programu, który na podstawie analizy wiadomości z minionych dni, miesięcy i lat jest w stanie przewidywać przyszłe wydarzenia i zjawiska.
Audio
  • Wiadomości multimedialne selekcjonuje i prezentuje Michał Matus

Stworzony przez nich system jest w stanie na przykład prognozować epidemie różnych chorób, krachy na giełdzie albo ataki zbiorowej agresji.

 - To jest algorytm, który w oparciu o zgromadzone informacje z serwisów prasowych, telewizyjnych i multimedialnych stara się przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości. Prawdopodobnie szukając bardzo podobnych wzorców - tłumaczy Bartłomiej Dramczyk z magazynu "Chip". - Na dobrej bazie danych ten program powinien spełnić swoją funkcje.

Na razie naukowcy potwierdzili skuteczność oprogramowania na danych historycznych. Bazą dla prototypu było archiwum New York Timesa z lat 1986-2007 oraz 90 innych źródeł. W oparciu o te dane system przewidział m. in. epidemię cholery, która wybuchła w Angoli w 2006 roku.

Wiadomości multimedialne w "Czwartm wymiarze" prezentuje Michał Matus. Cały serwis w pliku dźwiękowym dołączony jest do artykułu

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fabryka cukierków - słodko, smacznie, a do tego ładnie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 06:00
W kolejnym odcinku cyklu produkcyjnego zajrzymy do miejsca, w którym każdy może przenieść się do smaków swojego dzieciństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na studniówce błyskaj lampą o sufit. Wyjdą świetne zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 17:16
Matura jest po to, żeby ją zdać. A studniówka, żeby dobrze na niej wyglądać. W "Czwartym wymiarze" podpowiadamy jak zrobić najlepsze zdjęcie z najważniejszego szkolnego balu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja – to wiele zmieni na radiowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 09:30
Programy cyfrowe mogą zapewnić słuchaczom lepszą jakość odbieranego dźwięku, a nadawcom – możliwość rozszerzenia oferty programowej. – Chcielibyśmy rozpocząć nadawanie cyfrowe jeszcze w tym roku, nawet w pięciu aglomeracjach na terenie całego kraju – mówił w "Poranku OnLine" dyrektor Czwórki, Krzysztof Łuszczewski.
rozwiń zwiń