Na studniówce błyskaj lampą o sufit. Wyjdą świetne zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 17:16
Matura jest po to, żeby ją zdać. A studniówka, żeby dobrze na niej wyglądać. W "Czwartym wymiarze" podpowiadamy jak zrobić najlepsze zdjęcie z najważniejszego szkolnego balu.
Audio
  • Jak zrobić dobre studniówkowe zdjęcie sprawdzał Michał Matus

Specjaliści z branży fotograficznej nie mają wątpliwości, że dobre studniówkowe zdjęcie trudno jest zrobić bez odpowiedniego sprzętu. Podstawa do bardzo jasne obiektywy i dobra lampa błyskowa:  - Takie zdjęcia można wykonać na dwa sposoby. Na przykład świecąc lampą w twarz abiturienta. Ale żeby uniknąć "płaskiego efektu" warto użyć dyfuzora - tłumaczy Jakub Zowsik. - bardzo dobry efekt daje też błyskanie lampa o sufit. Błysk odbija się od powierzchni i wracając oświetla twarze, dając im pełen wyraz i efekt 3D.
Na studniówce staraj się nie robić zdjęć z daleka. Półmrok, jaki panuje na sali sprawi, że postaci będą doświetlone, ale tylko na pierwszym planie. Na dalszym planie wyjdą szaro i niewykluczone, że z czerwonymi oczami.

 - Należy używać najmocniejszej lampy systemowej, na jaką możemy sobie pozwolić - wyjaśnia fotografik. - Poza tym te droższe modele maja krótszy czas ładowania lampy błyskowej. Na studniówce to istotna rzecz, bo tutaj wszystko dzieje się szybko i nie ma czasu na pozowanie.
Tajniki fotograficznego atelier w "Czwartym wymiarze" zdradzał Michał Matus. A cała ekipa Czwórki życzy tegorocznym maturzystom odjechanej zabawy i połamania piór na egzaminie!
kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka fotografia matura

Czytaj także

Nowy wymiar fotografii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:40
Do niedawna rewolucyjna filmowa technika 3D, coraz częściej trafia pod strzechy. Na rynku dostępne są już aparaty, które potrafią rejestrować obraz z dodatkowym wymiarem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najchętniej fotografujemy piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 11:27
Do takiego wniosku można dojść oglądając prace nadesłane na konkurs "Mistrzowskim okiem kibica", w którym wykazać się mogli miłośnicy fotografii sportowej.
rozwiń zwiń