Olga Borys: pionierów poznaje się po strzałach w plecach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:05
- Byłam na tyle bezczelna, że na egzaminy do szkoły aktorskiej przygotowałam tylko cztery teksty. Przychodzili z własnymi nutami, a ja z ludową piosenką, którą przed chwilą sobie przypomniałam - wspominała aktorka Olga Borys. 
Audio
  • Olgą Borys: wciąż mam apetyt na więcej (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Dziennikarz radiowej Czwórki Michał Misiorek, aktorka Olga Borys
Dziennikarz radiowej Czwórki Michał Misiorek, aktorka Olga BorysFoto: Michał Misiorek/Czwórka

Leszek Stanek 1200.jpg
Leszek Stanek: męczą mnie wolne weekendy

- Miałam wtedy osiemnaście lat, ale już wiedziałam, że ludzi trzeba sobą zainteresować. Dwa wiersze: Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Poświatowskiej i fragment tekstu "Nany" Zoli wybrałam intuicyjnie. Wiedziałam, że nie przeskoczę ludzi z wiedzą i doświadczeniem, ale mogę sprawić, że zwrócą na mnie uwagę - mówiła wyjaśniając, jak rozpoczęła się jej przygoda z aktorstwem. 

W rozmowie z Michałem Misiorkiem opowiadała, jak radzi sobie z osobami, które starają się wejść jej na głowę, jak to się stało, że ze szkoły filmowej we Wrocławiu trafiła do łódzkiej filmówki, która z ról okazała się być przełomem w jej karierze i dlaczego nie walczy z medialnym wizerunkiem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą: Michał Misiorek

Gość: Olga Borys (aktorka)

Data emisji: 24.06.2018

Godz. emisji: 9.30

ac

Czytaj także

Urszula Dębska: mój zawód uczy jakim być człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 13:03
Aktorka w zeszłym roku obchodziła 25-lecie swojej pracy. W studiu Czwórki opowiadała, że jej celem jest ciągłe poszukiwanie zawodowych wyzwań. Od niedawna możemy ją oglądać również na deskach teatru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Rybicka: nauczyłam się zrzucać sportową dyscyplinę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 14:00
- Moje aktorstwo wyrosło ze sportu. Rodzice - oboje po AWF-ie bardzo dbali o to, żebym miała z nim kontakt. To mój tato zachęcił mnie do zapisania się do zespołu tanecznego, który okazał się być castingiem do musicalu "Piotruś Pan" - opowiadała aktorka Natalia Rybicka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Sienkiewicz: spokojny sen jest ważniejszy niż kontrakt reklamowy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 11:27
- Coraz częściej zauważam, przeglądając media społecznościowe, że dążymy do nierealnego ideału, który w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z naszym prawidziwym życiem - mówiła aktorka i mama Agnieszka Sienkiewicz.
rozwiń zwiń