Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
Audio
  • Katarzyna Warnke opowiada o swoich aktorskich kreacjach (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Katarzyna Warnke
Katarzyna WarnkeFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

- Patryk chyba lubi wywoływać we mnie duże emocje, bo nigdy mi nie pokazuje filmów - mówi gość Michała Misiorka. - Dla mnie samo wypuszczenie trailera jest wyzwaniem emocjonalnym. W pierwszym momencie bardzo źle reaguję na siebie, tak jest zawsze. To jest taki stres przed oceną, może przygotowuję się na najgorsze - dodaje. 

Katarzyna Warnke Jestem na etapie świadomego aktorstwa. Mam nadzieję, że całe życie będę się dalej rozwijała

Postać Anki, w którą wciela się Katarzyna Warnke w "Kobietach mafii 2", to postać farsowa, która w pierwszej części filmu ociera się o wielki dramat. - W "dwójce" tego dramatu będzie mniej. Ona będzie bardziej komediowa - zdradza aktorka. - Ale to trudny gatunek, ryzykowny, ona balansuje na granicy dobrego smaku i jakiejś wiarygodności - dodaje. 

_Aleksandra Hamkało 1200.jpg
Aleksandra Hamkało: w głębi duszy jestem aktorką dramatyczną

Katarzynie Warnke przy pracy nie wystarcza analiza własnej postaci. W swoim zawodzie bierze pod uwagę całość dzieła, w którym gra, kontekst, w którym bierze udział. - Dziś wiem, co robię, co proponuję reżyserowi i działam bardzo świadomie - przyznaje w rozmowie z Michałem Misiorkiem. 

Jak postrzega filmy Patryka Vegi? Czy popkultura, komedia i komercja są dziś potrzebne? Jak pogodziła pracę przy filmie "Kobiety mafii 2" z grą w serialu "Chyłka"? Jakim wyzwaniem były dla niej role Anki i Andżeliki? Czemu dziś wybrała film, zamiast teatru? O tym m.in. w "Nieprzeciętnych rozmowach". 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Katarzyna Warnke (aktorka)

Data emisji: 17.02.2019

Godz. emisji: 9.30

pj/kd

Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Borys: pionierów poznaje się po strzałach w plecach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:05
- Byłam na tyle bezczelna, że na egzaminy do szkoły aktorskiej przygotowałam tylko cztery teksty. Przychodzili z własnymi nutami, a ja z ludową piosenką, którą przed chwilą sobie przypomniałam - wspominała aktorka Olga Borys. 
rozwiń zwiń