W sierpniu też grają

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2009 12:31
Polonia i Kamienica tętnią aktorską charyzma

Sezon wakacyjny w pełni, wiele stołecznych teatrów ogłosiło przerwę urlopową. Tymczasem sceny Polonii i Kamienicy tętnią aktorską charyzmą.

Najintensywniej działa Teatr Polonia Krystyny Jandy. Oryginalną propozycją jest spektakl „Krzysztof M. Hipnoza” według pomysłu Tima Croucha. Jest to swoisty eksperyment, w którym Krzysztof Materna każdorazowo hipnotyzuje inną osobowość aktorską.  Równie znakomite pozycje repertuarowe to „Grube ryby”, „Patty Diphusa” – monodram Ewy Kasprzyk, „Pchła Szachrajka”, „Wątpliwość”, „Bóg” oraz „Ucho, gardło, nóż”. Teatr Polonia funkcjonuje również w plenerze, na Placu Konstytucji wstęp wolny na „Pchłę Szachrajkę”, „Starość jest Piękna” oraz „Jangajan – HEJ JOE!”.

Polonii w arcybogatym wyborze spektakli dorównuje Kamienica. Aktor i pomysłodawca sceny przy Alei Solidarności 93, Emilian Kamiński proponuje rozśpiewanych „Pięknych Panów i Panie”, roześmianą Hankę Ordonównę w „Ordonce z Kamienicy”. Nie zabraknie również namiętnych uniesień w spektaklu Justyny Sieńczyłło „Mój dzikus”. Warto wybrać się na życzliwie przyjmowany przez publiczność „Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego”.

Przedstawienia teatralne w Polonii i Kamiennicy to strawa duchowa godna skosztowania!

ebd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy stary teatr

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2007 16:04
Czy poszukiwany od prawie dwóch wieków teatr w Acharnes został wreszcie odnaleziony?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W sidłach namiętności

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2009 06:21
Izabella Cywińska od wielu lat zafascynowana jest pisarstwem Isaaka Singera. Kilka lat temu napisała scenariusz filmowy oparty na kanwie jego opowiadań. Do realizacji filmu jednak nie doszło. To, że od roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Ateneum, stworzyło niepowtarzalne warunki do tego, by z twórczością żydowskiego pisarza zmierzyc się w teatralnej przestrzeni. I jak sama dodała, na klika dni przed premierą spektaklu "Namiętności" , cieszy się z tej możliwosci bardzo, bo ta twórcz
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr jest wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 20:09
W czasach kryzysu następuje mobilizacja niezwykłych postaci w życiu teatralnym. Podejmują się one bardzo trudnych zadań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne - Teatr Grodzki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2008 17:25
Czy sztuka może być lekarstwem i pomagać w terapii? W dzisiejszym odcinku naszego cyklu opowiemy o Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym - "Teatr Grodzki".
rozwiń zwiń