Bohaterowie z piekła rodem

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 13:52
Superman i Batman to przy nich prawdziwe niewiniątka. O serialowych bohaterach nowego typu, którzy w swych działaniach sieją śmierć i zniszczenie i nagminnie przekraczają granicę między dobrem i złem opowiadała Olga Mickiewicz
Audio

- To co od lat uprawiają inne media dotarło w końcu do telewizji – mówił w Czwórce Kamil Śmiałkowski, krytyk filmowy. – Włodarze telewizyjni doszli do wniosku, że postaci są mięsiste jeśli są wielowymiarowe - wyjaśniał.

Tworzenie skomplikowanych i niejednoznacznych bohaterów nie tylko uatrakcyjnia fabułę, ale też ułatwia rozbudowywanie i gmatwanie akcji serialu przez kilka sezonów. Widać to znakomicie na przykładzie pierwowzoru filmowego antybohatera, dr House’a.

- W jednym z wywiadzie Hugh Laurie opowiedział, że jak przyszedł na casting i czytał rolę to myślał, że głównym bohaterem będzie jego przyjaciel, a on będzie tylko dodatkiem w tle, ale czasy zmieniły się na tyle, że tego typu bohater może być główną postacią w serialu - zwracał uwagę Śmiałkowski.

 W ostatnich latach widzowie ściskali kciuki za seryjnego mordercę Dextera, siostrę Jackie - pielęgniarkę uzależnioną od silnych leków i chemika z serialu "Breaking Bad", który zajmuje się handlem narkotykami. Nowym "złym" bohaterem, który walczy o serca polskich widzów jest "Luther", policjant, który ściga bandytów, ale metody, którymi się posługuje sprawiają, że staje się groźniejszy niż ci przestępcy.

Więcej na temat antybohaterów dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Xawery Żuławski: nie mam cierpliwości do seriali

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2012 13:00
Goszczący w studiu Czwórki reżyser wyznał, że choć jako widz nie do końca przepada za tą formą filmowej rozrywki, to jako twórca czerpie satysfakcję z pracy przy serialach, zwłaszcza jeżeli ma do czynienia z produkcjami w stylu "Krwi z krwi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znany sportowiec pojawi się w serialu "M jak Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 12:29
Dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz gościć będzie w "Kulisach serialu M jak Miłość”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Głowa Busha wetknięta na pal w serialu "Gra o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 20:50
- Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Ta scena zostanie usunięta w kolejnych wydaniach DVD z serialem - oświadczyła stacja HBO.
rozwiń zwiń