Raj od podszewki i trudna podróż do Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 13:35
Odpoczywając na wakacyjnym leżaku, dobrze jest mieć pod ręką wciągającą lekturę. Kolejne literackie propozycje na urlop dla słuchaczy Czwórki przygotowały Sylwia Stano i Zosia Kraszewska z Bibliocreatio.
Audio
  • Sylwia Stano i Zosia Kraszewska polecają książki na wakacje

Zazwyczaj w wakacje mamy więcej czasu na dobre lektury. Tym razem dziewczyny z Bibliocreatio polecają publikacje: "Witajcie w raju" Jennie Dielemans oraz "Platforma" Michela Houellebecqa .

"Witajcie w raju" to zbiór reportaży z podróży autorki. - Jennie Dielemans była na Dominikanie, w Meksyku, Wietnamie, Tajlandii i podglądała przemysł turystyczny od podszewki. To zupełnie nowe spojrzenie na turystykę - wyjaśniają panie z Bibliocreatio.

Z tej lektury dowiemy się na przykład, że na Bali bardzo modny stał się udział w procesie kremacji, sprzedawane są na nie bilety. Natomiast na Dominikanie fakultatywną wycieczką może być podróż na rowerze do najbiedniejszego miejsca na wyspie. Autorka pokazuje drugą stronę naszych zagranicznych wojaży. Jak się okazuje "all inclusive" wcale nie musi być "exclusive".

Sylwia Stano i Zosia Kraszewska polecają również książkę dość trudną, ale, jak gwarantują, jest to fascynująca lektura - "Platformę" Michela Houellebecqa.

Autor uznawany jest za jednego z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych pisarzy. Krytyka bardzo długo nie dotykała tematu Houellbecqa, gdzyż nie wiedziano jak go zaklasyfikować. - Dziś mówi się o nim "realista" - wyjaśnia zespół Bibliocreatio. - Przed wszytskim jednak to literatura wielkiego formatu.
- W "Platformie" pojawia się dobrze znany typ Houellbecqowskiego bohatera, mężczyzna pełen fobii, traum, wyalienowany. Tym razem to urzędnik, który jedzie w podróż do Tajlandii - wyjaśniają goście Kasi Dydo i Kuby Kukli.

Aby dowiedzieć się więcej na temat polecanych książek posłuchaj nagrania audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Czytaj także

Zamów sobie bibliotekę!

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 18:00
Nie masz czasu na skompletowanie biblioteki, nie jesteś na bieżąco z nowościami wydawniczymi? - żaden problem Bibliocreatio służy wsparciem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętne książki roku 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 15:11
Najważniejsze lektury minionych 12 miesięcy przedstawiły w Czwórce Sylwia Stano i Zofia Karaszewska, doradczynie książkowe z portalu Bibliocreatio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humor w kryminałach - propozycje na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:21
Jadąc na wakacje warto zadbać, by w naszym bagażu znalazło się miejsce na czytnik książek lub choćby jedna pozycje z księgarskiej półki. Co warto włożyć do plecaka poleca duet Bibliocreatio.
rozwiń zwiń