Humor w kryminałach - propozycje na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:21
Jadąc na wakacje warto zadbać, by w naszym bagażu znalazło się miejsce na czytnik książek lub choćby jedna pozycje z księgarskiej półki. Co warto włożyć do plecaka poleca duet Bibliocreatio.
Audio
  • Dziewczyny z Bibliocreatio polecają książki na wakacje.

Jeśli jesteśmy posiadaczami elektronicznego czytnika do książek na wakacje możemy zabrać pół biblioteki. Dla tradycjonalistów, którzy wolą książki w wersji papierowej, na upały duet Bibliocreatio, czyli Zofia Karaszewska i Sylwia Stano, wybrał letnie i zabawne lektury.

Na wakacjach świetnie sprawdzają się humorystyczne kryminały. Czwórkowym słuchaczom duet poleca publikacje Eduardo Mendozy "Przygoda fryzjera damskiego" i Artura Perez-Reverte "Klub Dumas".

- Obie te ksiażki grają z konwencją. Obie są świetnie napisane i mają znakomitą fabułę, która bardzo wciąga.

- Arturo Perez-Reverte to hiszpański pisarz, który od dziecka wykradał książki z biblioteczki swego dziadka i zaczytywał się w powieściach Aleksandra Dumas. Stąd w jego publikacji znajdziemy wiele odwołań do powieści "płaszcza i szpady" - mówią dziewczyny z Bibliocreatio. - Jeśli ktoś tęskni za Milady i muszkieterami to to jest książka dla niego.

"Przygoda fryzjera damskiego" to typowa powieść na wakacje, bardzo wesoła. - Hiszpański pisarz z Barcelony, sam o swoich powieściach mówi, że to jest powieściowe chuligaństwo - mówi duet. Ta książka to jedna część z tryptyku detektywistyczno-humorystycznego - dodaje. Posłuchaj audycji "Stacja kultura" i dowiedz się więcej o publikacji Eduardo Mendozy.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Barcelona dzieci KSIĄŻKA

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Peter Hook pisze książkę o Joy Division

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 14:00
Brytyjska premiera "Unknown Pleasures: Inside Joy Division" będzie miała miejsca 1 października tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Varga: lubię robić moim bohaterom krzywdę

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 10:00
- Nie przepadam za wykreowanym przez siebie postaciami, nie identyfikuję się z nimi - mówi stanowczo, goszczący w Czwórce, autor "Trocin". - Nie wymagam też od czytelników, żeby się z nimi identyfikowali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: wstydzę się za młodych aktorów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 14:43
Powracający do grania po ponad półrocznej przerwie aktor opowiedział w Czwórce o swojej książce "Tak sobie myślę", która stanowi intymny zapis z życia w cieniu choroby nowotworowej.
rozwiń zwiń