Myszy, które zawojowały świat

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 13:00
"Bernard i Bianka" to animacja Walta Disney'a, która powstała z miłości do tych małych gryzoni. Po filmach z Myszką Miki, chyba nikt się temu uczuciu nie dziwi.

Animacja "Bernard i Bianka" powstała w 1977 roku. Była 23. pełnometrażową animacją w oficialnym kanonie bajek Walta Disney'a. Na planach filmu "Śpiaca królewna" i  "Kopciuszek" Walt bardzo przyglądał się myszkom. Dzięki temu zapadła decyzja o zrobieniu "Bernarda i Bianki".

Szara i biała myszka, Bernard i Bianka, postanawiają uratować pewna dziewczynkę, która zadarła ze złymi mocami. Gryzonie trafiają na jej list i ruszają z misją ratunkową. To pełna przygód barwna historia o przyjaźni.

Bardzo ciekawa jest polska wersja językowa filmu. Przy dubbingu pracowali tacy specjaliści jak Jan Kociniak, Ewa Złotowska, Karina Szafrańska czy Olga Bończyk.

/

"Bernarda i Biankę" możemy już kupić na blu-ray'u,a towarzyszy im film z lat 90., kontynuacja przygód gryzoni: "Bernard i Bianka w krainie kangurów". To oczywiście nie koniec atrakcji. Dzięki temu wydawnictwu możemy zobaczyć sceny z animacji, które do filmu nie trafiły, dowiedzieć się jak powstawał ten obraz a także zobaczyć storyboardy z dawnych lat - posłuchaj materiału Patrycjusza Tomaszewskiego i dowiedz się więcej na ten temat.
Na cykl "Niezła bajka" zapraszamy w każdy czwartek w "Stacji Kultura" po godzinie 11.30.

(pj)

Czytaj także

Uszatek i Czerwony Kapturek dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 10:57
O tajemnicach kultowych bajek w "Lecie z Radiem" opowiada Wojciech Jama – założyciel Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Auta": wzruszająca opowieść w nowoczesnej technologii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 15:16
To film o pełnych ludzkich cech autkach, Zygzaku McQueenie i Złomku, o przyjaźni, miłości i o tym, że nie warto w poszukiwaniu przygód, porzucać swoich korzeni i miejsca, w którym przyszło się na ten świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odlot": Płakała na nim Tilda Swinton

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 14:00
Wizerunek domku, z unoszącymi się nad nim tysiącami balonów, zapisał się już w histori kina. "Odlot" o przyjaźni, przemijaniu i pogoni za marzeniami wzrusza młodych i straszych.
rozwiń zwiń