Polskie Radio
Section05
Olga Bończyk

Olga Bończyk: "Kwartet" Ronalda Harwooda tli się różnymi kolorami

- To historia czterech śpiewaków, którzy są już emerytowani i pomimo wielkiej kariery, którą niegdyś mieli, znaleźli się w ośrodku spokojnej starości. Mocno zarysowany został wątek starości i samotności artystów, którzy poświęcili się sztuce, a nie zadbali o własne rodziny. Ta historia jest dojmująca i smutna - mówiła w Dwójce aktorka Olga Bończyk, wcielająca się w jedną z ról w spektaklu "Kwartet" Ronalda Hawrooda.
Zobacz więcej na temat:  Olga Bończyk Dwójka aktor Jakub Kukla

Ryby (i owoce morza) mają głos!

Olga Bończyk to aktorka i piosenkarka, która swego czasu prowadziła także telewizyjny program kulinarny (zanim to było modne). Jarosław Uściński to słynny warszawski restaurator, szef kuchni i właściciel restauracji Moonsfera. Oboje byli gośćmi Tomasza Żądy, z którym wymienili się niezliczoną ilością przepisów i kulinarnych tricków.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Żąda STYL ŻYCIA jedzenie podróże Olga Bończyk Stany Zjednoczone grill Floryda Włochy

Olga Bończyk - umuzykalnione dziecko niesłyszących rodziców

Nigdy nie ukrywała, że jest dzieckiem niesłyszących rodziców. Jej mam straciła słuch jako nastolatka na skutek upadku z drabiny. Z własnej woli zrezygnowała z aparatu słuchowego i dołączyła do środowiska osób niesłyszących, w którym poznała swojego przyszłego męża. Olga Bończyk wspomina, że wychowanie dwójki dzieci utalentowanych muzycznie było dla rodziców ogromnym trudem.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska Olga Bończyk biografia dzieciństwo rodzina