"Sęp" to mocny film, który ma poruszyć ludzi

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 15:10
Od dawna żaden polski thriller nie cieszył się tak ogromną popularnością jak "Sęp" w reżyserii Eugeniusza Korina. W weekend otwarcia film obejrzało ponad 100 tysięcy widzów.
Audio
  • O swoim filmie "Sęp" opowiada w "Stacji Kultura" reżyser Eugeniusz Korin
  • Jak wyglądała uroczysta premiera "Sępa" opowiada Kamil Jasieński

Intryga zarysowana jak w amerykańskim thrillerze, muzyka na światowym poziomie skomponowana przez Archive, świetna kampania reklamowa i gwiazdorska obsada. W takim stylu zadebiutował w kinie znany twórca teatralny Eugeniusz Korin. I był to debiut w potrójnej roli: reżysera, scenarzysty i autora koncepcji muzycznej: - Wyszła mi taka "korinkowa" robota - śmieje się Eugeniusz Korin. - Jestem bardzo precyzyjny i zależało mi, żeby wszystkie elementy tej układanki idealnie do siebie pasowały. Thriller to bardzo wymagający gatunek - i dla jego twórców, i dla aktorów.
W "Sępie" obok Anny Przybylskiej i Michała Żebrowskiego wystąpili między innymi: Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka. Zdjęcia rozpoczęły się 12 lipca 2011 roku, a zakończyły się w pierwszych dniach września.
 - "Sęp" nie jest ani filmem kryminalnym, ani sensacyjnym tylko thrillerem - wyjaśnia gość Czwórki. - Opowiada o rzeczach, których najczęściej ludzie się boją. Rzeczach realnych i uniwersalnych, a nie wymyślonych jak to bywa w przypadku horroru. Po drugie, w "Sępie" nie są najważniejsze pościgi i strzelanki, tylko walka z prawdziwym złem.  

Kamil Jasieński przygotował relacje z premiery "Sępa" i porozmawiał z ekipą pracujacą przy produkcji obrazu. Materiał z gali i nagranie ze "Stacji Kultura" znajdziesz w plikach dźwiękowych dołączonych do artykułu.  
kul

Czytaj także

Szwed: w "Dwóch połówkach pomarańczy" gotujemy się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:54
Dobra komedia powinna bawić do łez i jednocześnie przekazywać jakąś uniwersalną prawdę. Popularność spektaklu "Dwie połówki pomarańczy" może świadczyć, że spełniła te wymogi. A na sztukę w "Czwórce" zaprasza Aleksandra Szwed.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roma Gąsiorowska stworzyła WAMPA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 15:20
"Jestem stworzona do bycia dyrektorem i wydaje mi się, że jestem wyrozumiała, cierpliwa i opiekuńcza dla moich pracowników". Roma Gąsiorowska debiutuje w nowej roli, a w "Stacji Kultura" opowiada o tym, po co jej WAMP i aktoRstudio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vincent V. Severski: W kryminale złym bohaterem najczęściej jest przełożony

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 14:20
Najpierw byli "Nielegalni", czyli pierwszy polski thriller szpiegowsko-polityczny. Teraz jego bohaterowie powracają w "Niewiernych", a krytycy nie szczędzą słów uznania ani książce, ani jej autorowi.
rozwiń zwiń