Dawid Nowak: To wina Polonii. Nie moja. (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2010 10:22
"Jestem zawodnikiem GKS i nadal nim będę" twierdzi Dawid Nowak. "Nowak to umysłowy inwalida" - odpowiada Józef Wojciechowski.

Na łamach piątkowgo "Przeglądu Sportowego" zamieszczony został wywiad z Dawidem Nowakiem. Piłkarz opowiada między innymi o kulisach swojego niedoszłego transferu na Konwiktorską oraz o swojej przyszłości w klubie z Bełchatowa.

"Nie mogłem sobie pozwolić na to, by przez pół roku nie zagrać w meczu ligowym. Wiadomo jaka była sytuacja. W Bełchatowie zagrożono, że jeśli Polonia nie kupi mnie teraz, a ja podpisze umowę z tym klubem, to kilka miesięcy spędzę w drużynie Młodej Ekstraklasy. Dlatego podjąłem decyzję o pozostaniu w GKS. Polonia obiecywała, że wykupi mnie latem. Tak się umawialiśmy. Ja nikogo nie wystawiłem do wiatru. To Polonia nie dotrzymała zobowiązań."

 

 

Naprawdę chcielbyśmy dać wiare słowom Dawida Nowaka. Niestety jakiś wewnętrzny głos mówi nam, że jest to tylko wygodna historyjka, a sam piłkarz najzwyczajniej w świecie przestraszył się konkurencji w warszawskim klubie. Szczególnie urzekł nas fragment o rundzie spędzonej w Młodej Ekstraklasie. Panie Dawidzie przypominamy, że jest Pan chyba rekordzistą pod względem kontuzji wśród polskich piłkarzy (w każdym razie rywalizuje Pan z Bartłomiejem Grzelakiem). Jeżeli do tej pory radził Pan sobie z powrotami na boisko po przewlekłych urazach to poradziłby Pan sobie po rundzie spędzonej na boiskach Młodej Ekstraklasy.

Jesteśmy ciekawi jak sytuacja rozwinie się zimą. Nowak wszak podpisał kontrakt z warszawskim klubem, a prezes "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski zapowiedział, że jeżeli piłkarz nie stawi się w styczniu na pierwszym treningu Polonii to sprawą zajmie się Polski Związek Piłki Nożnej. Czy po interwencji centrali będziemy świadkami dalszych odcinków tej piłkarskiej farsy?

Marek Dziadukiewicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciechowski superstar (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2010 10:02
Cudzych piłkarzy chwalicie, a swoich nie znacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lechia Gdańsk przegrała w Bełchatowie (posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2010 20:05
Po wyrównanym, zaciętym spotkaniu drużynie PGE GKS Bełchatów udało się wywalczyć trzy punkty z Lechią Gdańsk. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Janusz Gol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arka i Widzew podzieliły się punktami (posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2010 22:18
Arka Gdynia zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w meczu 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkę dla Arki zdobył w 31. minucie Maciej szmatiuk, a dla Widzewa - Darvydas Sernas w 16. minucie.
rozwiń zwiń