Polskie Radio
Section05
Wybrzeże Kości Słoniowej

Szczyt UE-UA. Jest decyzja o ewakuacji uchodźców z Libii

Unia Afrykańska i Unia Europejska zdecydowały o pilnej ewakuacji afrykańskich uchodźców z Libii. To najważniejsza decyzja podjęta przez przywódców Europy i Afryki na zakończonym właśnie szczycie w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Szczegóły operacji nie są do końca znane, ale wiadomo, że rozpocznie się ona w ciągu kilku dni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Unia Europejska Libia uchodźcy Wybrzeże Kości Słoniowej

Abidżan: UE chce zwiększyć walkę z nielegalną migracją

Włochy zapowiedziały dofinansowanie straży przybrzeżnej w Libii, a francuski prezydent ma zaproponować pozostałym krajom Unii specjalną akcję ratowania migrantów, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie w Libii. Sprawa jest jednym z głównych tematów rozpoczętego w Abidżanie dwudniowego szczytu Unii Afrykańskiej i Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Wybrzeże Kości Słoniowej Unia Europejska Antonio Tajani Angela Merkel Emmanuel Macron abidżan

5. szczyt UE – Unia Afrykańska. Będzie przełom?

W środę i czwartek w Abidżanie odbędzie szczyt Unia Europejska-Unia Afrykańska. Wśród tematów, które mają zostać poruszone, są m.in. pokój i bezpieczeństwo, prawa człowieka, migracja, inwestycje i handel oraz rozwijanie umiejętności i tworzenie miejsc pracy. O szczycie mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Afryka Unia Europejska Wybrzeże Kości Słoniowej