Pokrętna polityka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 09:37
Im mniej zakupów, tym lepiej, czyli trener Skorża znóww stoi pod ścianą.

Przegląd Sportowy: Trener Legii Warszawa Maciej Skorża chciał zimą wzmacniać ofensywę, a dostał obrońcę. Gdzie w tym wszystkim logika? Gdyby pozostać przy złośliwościach, to nie ma sensu podnosić dziś lamentu, że Legia to najmniej aktywny na rynku transferowym klub z czołówki Ekstraklasy. Ba, to najlepsze, co temu zespołowi mogło się przytrafić. Patrząc bowiem na wcześniejsze zakupy, które autoryzował dyrektor sportowy Marek Jóźwiak, to im mniej ruchów w drużynie, tym lepiej dla wszystkich.

Z tą opinią nie zgadza się zapewne trener zespołu Maciej Skorża, który jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej sygnalizował, że w zimowym oknie transferowym oczekuje kilku wzmocnień, a priorytetem miało być sprowadzenie skrzydłowego i skutecznego napastnika. Jak widać słowa trenera do serca wziął sobie dyrektor Jóźwiak i zakontraktował... obrońcę Dejana Kehlara i defensywnego pomocnika Janusza Gola, który do zespołu z Łazienkowskiej dołączy dopiero latem.

Trener Maciej Skorża wprawdzie publicznie nie pierze brudów, ale coraz ciężej jest mu ukryć swoje rozczarowanie sytuacją w klubie przy Łazienkowskiej 3. "Spodziewałem się większej liczby zawodników testowanych, ale się nie udało. Mamy teraz coraz mniej czasu i musimy pracować nad wzmocnieniami z większą determinacją" - mówił kilkanaście dni temu.

Jak widać determinacji nie przybyło, a wzmocnień jak nie było, tak nie ma. W obecnej sytuacji Legia pozostaje jedynym klubem z czołówki, który nie dość, że nie dokonał żadnych znaczących wzmocnień, to jeszcze za czapkę gruszek oddał w turecki jasyr Macieja Iwańskiego. Czyżby więc przy Łazienkowskiej przedwcześnie zrezygnowano z walki o tytuł w tym sezonie?

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Osiem sparingów Legii. Mecze z Kazachami i Rosjanami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 16:01
Osiem sparingów rozegra Legia Warszawa w trakcie dwóch obozów przygotowujących piłkarzy do rundy wiosennej ekstraklasy: po cztery na Cyprze i w Hiszpanii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iwański odchodzi z Legii

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 14:37
Maciej Iwański opuszcza warszawską Legię. Piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika ma przejść do tureckiego klubu Manisaspor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Gol w Legii Warszawa?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2011 17:34
Bardzo możliwe, że po niedzielnym meczu z Mołdawią w Vila Real de Santo Antonio Janusz Gol (GKS Bełchatów) pojedzie już jako piłkarz Legii Warszawa na jej zgrupowanie do Hiszpanii.
rozwiń zwiń