Warszawska propozycja dla Żewłakowa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 09:44
Michał Żewłakow, rekordzista pod względem występów w reprezentacji Polski latem może trafić na Łazienkowską. Pod warunkiem jednak, że drużyna Macieja Skorży wywalczy awans do europejskich pucharów.

Przegląd Sportowy: Pierwsza oferta z Legii pojawiła się kilka miesięcy temu, po zakończeniu rundy jesiennej ekstraklasy. Stołeczny klub proponował Michałowi Żewłakowowi kontrakt w wysokości około 0,5 miliona euro rocznie. 102-krotny reprezentant Polski rozważał możliwość przejścia na Łazienkowską, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Obie strony mają wrócić do rozmów po zakończeniu obecnych rozgrywek. Oczywiście pod warunkiem, że Legia zdoła zakwalifikować się do europejskich pucharów. Na razie ma szansę osiągnąć ten cel zarówno poprzez wygranie Pucharu Polski, jak i zajęcie odpowiednio wysokiego miejsce w lidze.

34-letni obrońca ze względu na swoją charyzmę i doświadczenie wydaje się być idealnym kandydatem do zwmocnienia drużyny z Łazienkowskiej, która w ostatnich latach nie może doczekać się lidera z prawdziwego zdarzenia. Mimo, że kontrakt Żewłakowa z tureckim Ankaragucu ważny jest do czerwca 2012 roku, Legia prawdopodobnie nie będzie musiała wyłożyć  ani złotówki za transfer byłego kapitana reprezentacji. Wszystko za sprawą opóźnień w kontrakcie i umowy piłkarza z obecnym pracodawcą.

Na powrocie Żewłakowa do polskiej ligi mogą zyskać prawie wszyscy. Warszawski zespół w końcu będzie miał "lidera szatni" z prawdziwego zdarzenia. Ekstraklasa zyska kolejnego "piłkarza z nazwiskiem", który może stać się jedną z wizytówek odradzającej się ligi polskiej. Martwić może się co najwyżej Franciszek Smuda, który lekka ręką pozbył się z kadry doświadczonego obrońcy. Jeżeli Żewłakow po ewentualnym powrocie do Polski stanie się filarem zespołu z Łazienkowskiej, obecny szkoleniowiec kadry będzie musiał liczyć się z kolejną faląkrytyki, która zaleje go po każdym udanym występie "Żewłaka" w stołecznym zespole.

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Polska żegna zasłużonego reprezentanta

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2011 18:55
Michał Żewłakow zostanie w piątek powołany do piłkarskiej reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Grecją, który odbędzie się 29 marca w Pireusie - poinformował PZPN.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żewłakow kapitanem w meczu z Grecją

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2011 18:23
Kończący karierę reprezentacyjną Michał Żewłakow założy kapitańską opaskę w pożegnalnym meczu Polski z Gracją. Wtorkowe spotkanie biało-czerwoni zagrają w Pireusie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoda, że to koniec (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 10:04
Spotkaniem z Grecją Michał Żewłakow pożegnał się z reprezentacją. Zagrał w niej 102 razy.
rozwiń zwiń