Nastula lepszy od Wrońskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2011 15:05
Paweł Nastula pokonał Andrzeja Wrońskiego w walce w formule MMA na gali w Koszalinie.

"Przegląd Sportowy": 69 sekund zajęło Pawłowi Nastuli znokautowanie Andrzeja Wrońskiego. Kolejna walka Pawła Nastuli prawdopodobnie w październiku. Były judoka pojedynek zaczął ostrożnie, by zbadać poczynania debiutanta. Wroński nie miał jednak żadnego pomysłu na walkę. "Stres był ogromny. Była to moja pierwsza walka i zabrakło mi ringowego obycia i zdecydowania" - mówił już po walce.

Nastula widząc sztywno poruszającego się na nogach i niepewnie trzymającego gardę rywala, wyczuł swoją szansę i zaatakował z impetem. Najpierw trafił dwoma lewymi sierpami, po których zamroczony Wroński próbował klinczować. Nadział się jednak na kontrę i padł na deski, gdzie skulił się przed kolejnymi ciosami. Sędzia Robert Kostecki nie miał wyjścia i musiał przerwać walkę.

Andrzej Wroński wie już, że MMA to nie zabawa, do której można przygotować się w kilka miesięcy. Dwukrotny złoty medalista wprawdzie dalej chce trenować nowe dla siebie techniki, ale nie wie jeszcze, czy dalej będzie próbował swoich sił w tej dyscyplinie. Nie żałuje jednak, że zgodził się na walkę z Nastulą. "Jeśli zaczyna się od pojedynku z wymagającym rywalem, to potem powinno być już coraz łatwiej. Dla mnie przygotowania i sama walka były ciekawym doświadczeniem" - powiedział.

Nastula skupi się w najbliższych tygodniach na kampanii wyborczej, w której startuje do sejmu z listy PSL. Nie zamierza jednak w tym czasie przerywać treningów i jak sam zapowiada planuje stoczyć koleją walkę już w październiku. My mamy nadzieję, że tym razem przeciwnikiem popularnego "Nastka" będzie bardziej wymagający zawodnik.

źródło: PrzeglądSportowy.pl

Zobacz więcej na temat: Koszalin MMA SPORT
Czytaj także

Pudzianowski będzie walczył z Nastulą?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2010 11:49
Chcemy by Mariusz Pudzianowski walczył na początku września z Pawłem Nastulą - powiedział po gali MMA w Katowicach współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fighters Arena Łódź za nami (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 12:27
Wydarzeniem wieczoru był pojedynek Pawła Nastuli z Japończykiem Yusuke Masudą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

41. urodziny Pawła Nastuli (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2011 01:00
Sportowy kalendarz biograficzny Czwórki - 26 czerwca 2011.
rozwiń zwiń