Kliczko przeżył piekło

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 01:28
Ukraiński bokser Władimir Kliczko, który w weekend dwukrotnie trafił do szpitala z bólem nerki, przyznał, że czuł się jakby był w piekle.

Kłopoty zdrowotne spowodowały, że odwołany został jego sobotni pojedynek z Francuzem Jeanem-Markiem Mormeckiem.

"Nie mogłem inaczej postąpić. Nie było sensu wychodzić na ring. Mogłem zapłacić za to zbyt wysoką cenę. Zdrowie jest najważniejsze. Odczuwałem taki ból, że trudno go w ogóle opisać. Przez ostatnie cztery dni byłem w piekle"- podkreślił mistrz świata organizacji IBF, WBO, IBO.

W weekend Kliczko dwukrotnie trafiał do szpitala. Najpierw w nocy z piątku na sobotę z silnym bólem brzucha (lekarze kliniki uniwersyteckiej w Duesseldorfie przeprowadzili endoskopowy zabieg usunięcia z nerki kamienia), a w niedzielę ze względu na dolegliwość nerek.

W poniedziałek 35-letni Kliczko i menedżer Bernd Boente poinformowali o odwołaniu walki z Mormeckiem. Nowy termin został wyznaczony na 3 marca, miejsce bez zmian, w Duesseldorfie.

Kliczko miał wrócić w sobotę na ring po pięciomiesięcznej przerwie. Na początku lipca Władimir (w połowie lat 90. boksował amatorsko w Gwardii Warszawa) pokonał jednogłośnie na punkty Brytyjczyka Davida Haye'a w konfrontacji na stadionie piłkarskim w Hamburgu. Na trybunach zasiadło 45 tys. widzów.

Ukrainiec, który miał już pasy mistrzowskie w kategorii ciężkiej federacji IBF i WBO (oraz mniej znaczący IBO), zdobył wówczas należący do rywala tytuł WBA. Obecnie mistrzem świata WBA jest Rosjanin Aleksander Powietkin, zaś władze federacji nadały Kliczce status superczempiona. Z kolei pas WBC należy do jego brata Witalija Kliczki. We wrześniu obronił go w starciu we Wrocławiu z Tomaszem Adamkiem.

md

Czytaj także

35. urodziny Władimira Kliczki (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 05:00
Sportowy Kalendarz Biograficzny Czwórki - 25 marca 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasz pięściarz szybki jak nigdy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2011 07:41
W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Tomasz Adamek zmierzy się w Stanach Zjednoczonych z Kevinem McBride'em. Polak jest zdecydowanie faworytem starcia z rywalem potężniejszej postury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kliczko wypunktował Haye'a

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 10:59
Ukrainiec Władimir Kliczko pokonał jednogłośnie na punkty Brytyjczyka Davida Haye'a w walce bokserskiej na stadionie piłkarskim w Hamburgu.
rozwiń zwiń