Poczet polskich medalistów z Londynu - wioślarki

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 18:56
Julia Michalska i Magdalena Fularczyk - brązowe medalistki olimpijskie w dwójce podwójnej.
Medalowy duet
Medalowy duet Foto: fot. Facebook

Kiedy okazało się, że nasza sztandarowa męska czwórka nie zdobyła medalu w Londynie oczy kibiców skierowane były na dwójkę podwójną kobiet - Julię Michalską i Magdalenę Fularczyk. Los nie oszczędzał naszych zawodniczek przed igrzyskami. Oprócz tragedii rodzinnych musiały walczyć z kontuzjami, a w olimpijskim finale Fularczyk wystąpiła z "blokadą". Podjęły jednak walkę z najlepszymi i finiszowały na trzecim miejscu. Po wyścigu zgodnie twierdziły, że ten brąz smakuje jak złoto.

Magdalena Fularczyk urodziła się 16 września 1986 roku w Wąbrzeźnie. Razem z Julią zdobyła mistrzostwo świata w 2009 roku i brązowy medal w 2010 roku.

Julia Michalska jest rok starsza od swojej wioślarskiej partnerki, urodziła się 21 lipca 1985 w Kozienicach. Oprócz wspólnych sukcesów z Magdą z powodzeniem startuje w jedynkach, w których aż 10 razy była mistrzynią kraju. Start w Londynie nie był jej debiutem. Cztery lata wcześniej w Pekinie w skiffie była szósta.

Darek Matyja

Czytaj także

Poczet polskich medalistów z Londynu - Sylwia Bogacka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 15:00
Wicemistrzyni olimpijska w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tyczkarska rewolucja fiberglasowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 09:50
Lekkoatletyka to sport bardzo tradycyjny ale jest jedna konkurencja, w której nastąpiła prawdziwa rewolucja technologiczna - to skok o tyczce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziewczyny na medal. Brąz wioślarek!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 13:17
Julia Michalska i Magdalena Fularczyk zajęły trzecie miejsce w olimpijskim finale wioślarskich dwójek podwójnych. To drugi medal dla Polski na igrzyskach w Londynie.
rozwiń zwiń