Nie ma porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2010 10:24
W środę Daniel Castellani spotkał się z działaczami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zwolniony ze stanowiska pierwszego trenera siatkarskiej reprezentacji Daniel Castellani spotkał się w środę z działaczami PZPS. Argentyńczyk negocjował warunki polubownego rozwiązania kontraktu, jednak stronom nie udało się jak na razie dojść do porozumienia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że oferta złożona przez Polski Związek Piłki Siatkowej została przez Argentyńczyka odrzucona. PZPS ponoć gotowy był wypłacać Castellaniemu pensję do lutego 2010 roku, zaś sam trener domaga się jako odszkodowania równowartości co najmniej rocznego wynagrodzenia.

Optymistą co do dalszych rozmów jest prezes PZPS Mirosław Przedpełski, którego zdaniem do podpisania stosownego porozumienia dojdzie jeszcze w tym tygodniu. Czyżby więc siatkarska federacja zamierzała sięgnąć głębiej do związkowego portfela? Kontrakt Castellaniego obowiązuje bowiem aż do połowy 2012 roku i wydaje się mało prawdopodobne, aby Argentyńczyk zrezygnował z więcej niż połowy pieniędzy zagwarantowanych umową.

W środę trener odmówił jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie i zapowiedział, że będzie do dyspozycji mediów dopiero po podpisaniu ostatecznego porozumienia.

A w mediach aż huczy od komentarzy dotyczących, kto mógłby być następcą Castellaniego...

 

 Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Koniec marzeń o medalu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 05:02
Siatkarska reprezentacja Polski po porażkach z Brazylią i Bułgarią pożegnała się z marzeniami o medalu mistrzostw świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie czas na ścinanie głów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 10:12
Szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej chcą zacząć budowę nowej drużyny na mundial 2014. To może oznaczać rozstanie z gwiazdami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Castellani do odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2010 10:40
Chcę pracować z reprezentacją, ale na siłę stołka trzymał się nie będę - mówi Daniel Castellani w wypowiedzi dla "Przeglądu Sportowego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Castellaniego zastąpi Polak

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 11:08
Zarząd PZPS zwolnił selekcjonera. Jego następcę mamy poznać najpóźniej w grudniu.
rozwiń zwiń