Record Store Day. Sety DJ-skie na winylach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 15:51
Record Store Day to światowe święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Tego dnia Czwórka gościła DJ’ów z ich ulubionymi płytami winylowymi.
Audio
 • Selekcja Cpt. Sparky’ego. DJ opowiada o muzyce, którą wykonał i wspomina swoje pierwsze nagrania na winylach (Prywatka/Czwórka)
 • Łukasz Stachurko o zaprezentowanej muzyce, ale też o tym, dlaczego zdarza mu się oceniać płytę po okładce (Prywatka/Czwórka)
 • Mitura o tajemniczych artystach, których usłyszeliśmy w jego secie, i o pierwszej płycie, którą miał w rękach (Prywatka/Czwórka)
 • Jealo o tym, co premierowego mogliśmy usłyszeć w jego secie (Prywatka/Czwórka)
 • Kovvalski o dwóch płytach, które usłyszeliśmy w jego secie (Prywatka/Czwórka)
 • Michał Margański o repertuarze, zaprezentowanym na naszej antenie (Prywatka/Czwórka)
 • Karol Aleksander i Bisti zagrali w duecie i zaprezentowali m.in. utwór Izabeli Trojanowskiej. Co jeszcze zagrali? (Prywatka/Czwórka)
 • Hadrian - kolektyw Głębokie Pasmo o tym, co mogliśmy usłyszeć w jego secie (Kluboteka/Czwórka)
 • Selekcja Piotra True.dat Truszkowskiego. Dziennikarz muzyczny i DJ opowiadał też o swoim sposobie na świętowanie Record Stora Day (Kluboteka/Czwórka)
 • Co przygotował Grzegorz Lipiński z projektu Holiday 80? (Kluboteka/Czwórka)
 • DJ Szum – dlaczego jego set był „ostry i radykalny”? (Kluboteka/Czwórka)
 • Projekt Last Robots i jego "spontaniczny" DJ set (Kluboteka/Czwórka)
DJe zaprezentowali w studiu Czwórki swoje ulubione płyty winylowe
DJ’e zaprezentowali w studiu Czwórki swoje ulubione płyty winyloweFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

Record Store Day po raz pierwszy odbyło się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku. Obecnie święto przyciąga amatorów analogowych brzmień z całego świata - organizowane są imprezy, koncerty, spotkania kolekcjonerów płyt winylowych, projekcje filmowe, kiermasze oraz wystawy.

Posłuchaj też:
płyty winyle 1200x660.jpg
Record Store Day. Zostań winylowym diggerem

W tym roku Record Store Day przypadał 22 kwietnia. Z tej okazji radiowa Czwórka zaprosiła słuchaczy na specjalne, połączone wydanie wieczornych audycji muzycznych. Gościliśmy DJ-ów, którzy zaprezentowali swoje ulubione płyty winylowe. - To święto przedmiotu, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. A także wyjątkowa okazja, by posłuchać najlepszych polskich producentów i DJ-ów - zapraszała Ula Kaczyńska.

Zapraszamy do wysłuchania całych wydań audycji Prywatka<<< Kluboteka<<<

Usłyszeliśmy selekcje muzyczną m.in.: Kovvalskiego, Bistiego, Mitury, Piotra True.dat Truszkowskiego, Jealo, Last Robots, Holiday 80, Cpt. Sparky'ego, Łukasza Stachurko, Radical Dancefloor Killers i Karola Aleksandra. Dłuższy set didżejski zaprezentowała m.in. część kolektywu Radical Dancefloor Killers. - Płyty, które zagrałem, to polska muzyka. Usłyszeliśmy funkowy skład Crash, który istniał na przełomie lat 70. i 80. Zagrałem też Alex Band i Wojciecha Karolaka - opowiadał Cpt. Sparky i wspominał m.in. swój pierwszy winylowy krążek, który nabył jeszcze jako 7-latek.

Każdy z zaproszonych gości przedstawił swoje ulubione nagrania z uzasadnieniem wyboru. To nie był jedynie przegląd muzyki elektronicznej, a prawdziwa uczta dla miłośników muzyki elektronicznej.

***

Tytuły audycji: "Prywatka", "Kluboteka"

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Norbert Borzym

Data emisji: 22.04

Godzina emisji: 20.00 - 00.00

materiały prasowe/jsz/kd/mc

Czytaj także

Didżej - trochę artysta, a trochę designer

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 16:00
Bez wątpienia jest królem każdej klubowej imprezy - w jednej chwili może sprawić, że parkiet zapełni się tańczącymi. Wbrew pozorom jednak, zawód didżeja to nie kraina wiecznych imprez. O jego blaskach i cieniach rozmawiamy ze znanym z Czwórki didżejem Piotrem Truszkowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń