Didżej - trochę artysta, a trochę designer

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 16:00
Bez wątpienia jest królem każdej klubowej imprezy - w jednej chwili może sprawić, że parkiet zapełni się tańczącymi. Wbrew pozorom jednak, zawód didżeja to nie kraina wiecznych imprez. O jego blaskach i cieniach rozmawiamy ze znanym z Czwórki didżejem Piotrem Truszkowskim.
Audio
  • Na czym polega praca didżeja? (Dajesz radę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay.com/Unspash/domena publiczna

- W pracy didżeja nigdy nie wiadomo co się wydarzy - trzeba być przygotowanym na wszystko - przekonuje Piotr Truszkowski. A czym tak naprawdę didżeje się zajmują? - Wielu wykonujących ten zawód ludzi nie potrafi się dogadać, co do definicji. Przede wszystkim chodzi o tworzenie warstwy muzycznej na imprezach - tłumaczy Czwórkowy gość.

Piotr Truszkowski Opcja cyfrowa jest najbardziej przystępna, jednak to winyle przeżywają dziś prawdziwy renesans   

W towarzystwie didżeje zwykle spotykają się z dużym uznaniem, trzeba jednak pamiętać, że może to być całkiem aspołeczne zajęcie - na przykład, gdy trzeba się zamknąć w studiu, aby słuchać płyt, nie wspominając już o stale zarywanych nocach. - Coraz więcej jest światowej sławy didżejów, którzy przyznają się do depresji - mówi Piotr Truszkowski. 

Jakie cechy trzeba mieć, żeby móc stanąć przed tłumem i rozgrzewać go muzyką, ile kosztuje didżejski sprzęt, jak stawiać pierwsze kroki w didżejskiej profesji oraz czemu tak ważne jest znalezienie własnego stylu - tego dowiecie się z nagrania audycji. Ponadto w "Dajesz radę" Czwórkowy DJ Bert zdradza, jakie są różne techniki didżejowania.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Piotr Truszkowski (didżej)

Data emisji: 29.12.2016

Godzina emisji: 14.19

jsz/kul

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piloci dronów. Coraz bardziej poszukiwani?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 11:53
Oferty pracy wskazują na to, że tak, jednak ciągle nie ma jeszcze wielu chętnych do obsługi bezzałogowych statków lotniczych. W Czwórce sprawdziliśmy m.in., czym w Polsce mogą zajmować się "droniarze", co trzeba zrobić, żeby jednym z nich zostać, a także, gdzie dronem latać nie wolno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielęgniarstwo - to nie tylko zastrzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
- To opatrywanie ran, edukacja pacjenta na temat leczenia. To też wsparcie psychiczne, pomagające przetrwać pobyt w szpitalu - przekonuje w Czwórce Karolina Śmigielska, pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Kacprzaka w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoły branżowe kontra "zawodówki". Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 17:33
Likwidacja gimnazjów, przywrócenie 8-klasowej szkoły podstawowej i nowa podstawa programowa to tylko niektóre punkty reformy oświatowej. Po skończonej podstawówce będziemy bowiem mogli teraz wybrać naukę w nowopowstałej szkole… branżowej.
rozwiń zwiń