Czwórka śladami Ireny Sendlerowej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 12:00
W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej przypominieliśmy postać wyjątkowej bohaterki. Kobiety o ogromnej wrażliwości i odwadze, niezłomnej, silnej i pełnej wiary w słuszność swoich wyborów.
Audio
  • W jakich okolicznościach świat dowiedział się o Irenie Sendlerowej?
  • Jaka była Irena Sendlerowa?
  • Dzieciństwo i młodość Ireny Sendlerowej
  • Jaki wpływ na życie Ireny Sendlerowej miał jej ojciec?
  • Warszawskie życie Ireny Sendlerowej
  • Zawodowe CV Ireny Sendlerowej
  • Jak Irena Sendlerowa pomagała mieszkańcom getta?
  • W jaki sposób Irena Sendlerowa uratowała od zagłady ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci?
  • O jabłonce, która ocala od zapomnienia i medalu "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata"
Mural upamiętniający Irenę Sendlerową powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kopernika w Rzeszowie. Jego inicjatorem i fundatorem jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Autorem projektu muralu jest krakowski artysta Mateusz Kołek, wykonawcą Kamil Kuzko. Mural powstaje w miejscu, które podczas
Mural upamiętniający Irenę Sendlerową powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kopernika w Rzeszowie. Jego inicjatorem i fundatorem jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Autorem projektu muralu jest krakowski artysta Mateusz Kołek, wykonawcą Kamil Kuzko. Mural powstaje w miejscu, które podczasFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Zapraszamy na radiową opowieść o Irenie Sendlerowej. 1 września przez cały dzień na antenie Czwórki mogliscie słuchać relacji dotyczących działalności tej wyjątkowej Polki. W czasach, gdy tylko nadzieja nie umierała, ona pokazywała, że pomimo trudności losu można zachować człowieczeństwo.

Posłuchajcie rozmów o tej wielkiej bohaterce i miejscach z Nią związanych, nie tylko w Warszawie. Odpowiedzi na nasze, nie zawsze proste pytania, udzieliła Magdalena Kuc z Biura Turystycznego Przewodnicy Warszawa.

Dźwięki poświęcone Irenie Sendlerowej zaprezentowaliśmy 1 września w audycjach: Sobotologia, Pasjonauci, W to mi graj, Zaklinacze czasuKlucz kulturowy i Hotspot

mat.prasowe/kul

Czytaj także

Aplikacje na 100-lecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:00
Dzięki różnym aplikacjom na smartfony historia Polski przestaje być zagadką. Zapraszamy w wirtualną podróż do przeszłości i do miejsc ważnych dla niepodległości naszego kraju.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Wojska Polskiego. Tutaj dotkniesz niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 14:50
- Każde święto państwowe, które ma wymiar wojskowy, to doskonała okazja, żeby nas odwiedzić - zachęca rzecznik prasowy Sebastian Warlikowski, a Witold Głębowicz, zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, opowiada o najciekawszych eksponatach w zbiorach tej placówki.
rozwiń zwiń